- Pan Cenckiewicz prowadzi jakąś prywatną wendetę, bardziej posługuje się propagandą i publicystyką niż czymkolwiek innym - tak o szefie BBN mówił w niedzielę w TVN24 wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk. Stwierdził, że ludzie prezydenta pracujący w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego to "grupa błaznów i klaunów".
Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl
Cezary Tomczyk o "Biurze Błazeństwa Narodowego"
- Ludzie są bardzo wyczuleni na fałsz, na obłudę i na kłamstwo. A cała ta działalność pisowskiego pana Cenckiewicza, który jest dzisiaj szefem BBN-u, była obliczona na kłamstwo i właśnie w uderzenie w Donalda Tuska. No to niech biją dalej - komentował w niedzielę w TVN24 wiceszef MON Cezary Tomczyk (Koalicja Obywatelska). - Pan Cenckiewicz prowadzi jakąś prywatną wendetę, bardziej posługuje się propagandą i publicystyką niż czymkolwiek innym. Tylko jest pewien problem. On stoi na czele Biura Bezpieczeństwa Narodowego, świadczy o głowie państwa i przede wszystkim o naszym państwie. Mam takie wrażenie, że to nie jest Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, tylko Biuro Błazeństwa Narodowego. To jest raczej grupa błaznów i klaunów, mówię o tej ekipie prezydenta - zaznaczył Tomczyk.
Wiceszef MON: Sprawa od początku oparta na propagandzie
- Sejm się w tej sprawie wypowiedział, cała ta sprawa została wyrzucona do kosza, bo od początku była oparta tylko na propagandzie i na polityce, a nie na faktach. Wiemy, że cała ta intryga, ustawa, komisja, została wymyślona tylko po to, żeby nie dopuścić Donalda Tuska do tego, żeby wygrał wybory. Ale wygrał wybory i jest dzisiaj prezesem Rady Ministrów - wskazywał Cezary Tomczyk w TVN24.
Zobacz wideo Polacy składają życzenia prezydentowi Nawrockiemu
Raport komisji ds. wpływów rosyjskich
W sobotę na stronie Biura Bezpieczeństwa Narodowego, którego szefem jest Sławomir Cenckiewicz, ukazał się raport komisji ds. badania wpływów rosyjskich powołanej przez Sejm za rządów PiS w sierpniu 2023 r. Jej przewodniczącym był właśnie Cenckiewicz. W listopadzie 2023 r. opublikowano "raport cząstkowy", który zawierał rekomendację, by nie powierzać ważnych stanowisk m.in. Donaldowi Tuskowi, Jackowi Cichockiemu, Bogdanowi Klichowi, Tomaszowi Siemoniakowi i Bartłomiejowi Sienkiewiczowi. W styczniu 2024 roku raport został usunięty ze strony internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Czytaj również: Pokazali Niemcom zdjęcie Tuska. "Kartoflany nos", "to kanclerz Niemiec?"
Źródła: TVN24, BBN, IAR
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!





English (US) ·
Polish (PL) ·