Rekord na GPW. Indeks WIG najwyżej w historii. Jeden powód

8 godziny temu 2
Reklama 3 tysiące złotych na miesiąc.

Rekord notowań WIG na GPW

"Rekord na GPW! WIG przebił dziś 106 tys. pkt – najwyżej w historii!" - przekazał na platformie "X" Bardziłowski. Jak dodał, od początku roku indeks WIG wzrósł o 33 proc. i jest "liderem wzrostów na świecie".

Trwa ładowanie wpisu Twitter

"Mocna gospodarka i niższe stopy = hossa!" - zaznaczył prezes GPW.

W czwartek po godzinie 9, czyli chwilę po otwarciu sesji GPW indeks WIG wynosił 105 148 pkt. O godzinie 17.00, czyli w momencie jej zamknięcia osiągnął 106 211 pkt.

WIG to pierwszy polski indeks giełdowy

Indeks WIG to pierwszy polski indeks giełdowy i jest obliczany od 16 kwietnia 1991 roku. Pierwsza wartość indeksu WIG wynosiła 1000 pkt. Obecnie WIG obejmuje wszystkie spółki notowane na Głównym Rynku GPW, które spełnią bazowe kryteria uczestnictwa w indeksach.

Decyzja RPP w sprawie stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała w środę o obniżeniu stóp procentowych o 0,25 pkt. proc., co zaskoczyło rynek, ponieważ zdecydowana większość ekonomistów obstawiała, że na lipcowym posiedzeniu RPP nie zmieni wysokości stóp.

Główna stopa procentowa, referencyjna, od 3 lipca obniży się do 5,0 proc. w skali rocznej. Stopa lombardowa wyniesie 5,50 proc. w skali rocznej, stopa depozytowa 4,50 proc., stopa redyskontowa weksli 5,05 proc., a stopa dyskontowa weksli 5,10 proc. w skali rocznej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Przeczytaj źródło