Minimalnie 100 miejsc szkoleniowych z medycyny laboratoryjnej. Znamy kwoty dofinansowania

2 tygodni temu 17

Szkolenia specjalizacyjne z medycyny laboratoryjnej

W Dzienniku Urzędowym MZ opublikowano obwieszczenie ministra zdrowia w sprawie minimalnej liczby miejsc szkoleniowych w określonych dziedzinach medycyny laboratoryjnej, maksymalnej kwoty dofinansowania jednego miejsca szkoleniowego dla specjalizacji oraz maksymalnej kwoty przeznaczonej na szkolenia specjalizacyjne w 2026 roku.

Pełna treść obwieszczenia:

Na podstawie art. 31 ust. 7 ustawy z dnia 15 września 2022 r. o medycynie laboratoryjnej (Dz. U. z 2025 r. poz. 1295) ogłasza się, co następuje:

  • minimalna liczba miejsc szkoleniowych w określonych dziedzinach medycyny laboratoryjnej dla specjalizacji rozpoczynających się w 2026 r. wynosi:

a) laboratoryjna diagnostyka medyczna – 45,

b) laboratoryjna mikrobiologia medyczna – 14,

c) laboratoryjna transfuzjologia medyczna – 14,

d) laboratoryjna genetyka medyczna – 12

e) laboratoryjna parazytologia medyczna – 2,

f)  laboratoryjna hematologia medyczna – 4,

g) laboratoryjna toksykologia medyczna – 2,

h) laboratoryjna cytomorfologia medyczna – 3,

i)  laboratoryjna immunologia medyczna – 3,

j)  laboratoryjna genetyka sądowa – 1;

  • maksymalna kwota dofinansowania jednego miejsca szkoleniowego dla specjalizacji rozpoczynających się w 2026 r. wynosi 18 000 zł;
  • maksymalna kwota przeznaczona na szkolenia specjalizacyjne w 2026 r. wynosi 1 800 000 zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.

Dowiedz się więcej na temat:

Przeczytaj źródło