"Zaklinacz Muska" odszedł z Tesli. Trzęsienie ziemi na najwyższych szczeblach

4 dni temu 13
Reklama 3 tysiące złotych na miesiąc.

Afshar, określony przez „The International Business Times” mianem „zaklinacza Muska” - ze względu na swoją umiejętność rozumienia i realizowania wizji miliardera - budził podziw jako osoba, która świetnie odnajdywała się w pracy z najbogatszym człowiekiem świata.

Afshar dowodził zespołem, w skład którego wchodzili:

  • Troy Jones, wiceprezes Tesli ds. sprzedaży na terenie Ameryki Północnej,
  • Joe Ward, wiceprezes odpowiedzialny za Europę, Bliski Wschód i Afrykę,
  • Karen Steakley, specjalizująca się w rozwoju biznesu i polityce firmy.

Utrata tak kluczowego współpracownika jak Afshar może wpłynąć na przyszłe działania firmy, zwłaszcza w obliczu jej ostatnich problemów na rynku.

Afshar, tajne materiały, dochodzenie i awans

Jak informuje Bloomberg, Afshar był objęty w 2022 r. wewnętrznym dochodzeniem Tesli dotyczącym zamówień na trudne do zdobycia materiały, które miały być użyte w projekcie o charakterze tajnym, bezpośrednio zleconym przez Muska. Inspekcja nie doprowadziła do zakończenia jego współpracy z Teslą. Mało tego. Po jej zakończeniu Afshar został zaangażowany w działania SpaceX i został później wiceprezesem Tesli.

Kto jeszcze odszedł z Tesli?

Afshar nie jest jedyną osobą, która opuściła Teslę w ostatnim czasie. Na początku roku Milan Kovac, wicedyrektor oraz szef programu robotyki humanoidalnej Optimus, także zrezygnował z pracy w firmie, tłumacząc swoje odejście chęcią spędzenia większej ilości czasu z najbliższymi. Kolejne zmiany w strukturach zarządu mogą wskazywać na narastające trudności, z którymi Tesla się mierzy.

Jakie problemy ma Tesla?

Producent samochodów elektrycznych zmaga się z dużymi problemami na rynku, zwłaszcza w Europie. Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA) wynika, że od stycznia sprzedaż samochodów marki Tesla na kontynencie systematycznie spada. W maju odnotowano kolejny miesięczny spadek. To już stały trend, a nie incydentalna wpadka. Wyzwania Tesli na rynkach zagranicznych mogą być dodatkowo pogłębiane przez niekorzystny odbiór wizerunkowy samej firmy.

Przeczytaj źródło