Włosi pieją z zachwytu po tym, co zrobił Zieliński. "Arcydzieło"

1 dzień temu 5

"Wniósł coś wartościowego", "bramka to prawdziwy klejnot", "arcydzieło" - tak włoskie media komentują występ i trafienie Piotra Zielińskiego w ligowym meczu Interu Mediolan z Hellasem Werona. Polski pomocnik strzelił kapitalnego gola, ale dość szybko został zmieniony. A jego zespół wyszarpał zwycięstwo.

SOCCER-ITALY-VER-INT/ Fot. REUTERS/Alberto Lingria

Piotr Zieliński znalazł się w podstawowym składzie Interu Mediolan na niedziele spotkanie ligowe z Hellasem Werona. W 16. minucie pomocnik zdobył fenomenalną bramkę, ale murawę opuścił już w 55. minucie. Jego zespół wygrał 2:1 po samobójczym golu Martina Farese w 93. minucie. Jak Polaka oceniły włoskie media?

Zobacz wideo Czy Przemysławowi Salecie uderzyła "sodówka"? "Po sukcesie wstałem rano, a świat był taki sam"

Piotr Zieliński na tapecie we Włoszech po meczu Hellas Werona - Inter Mediolan

"Być może Cristian Chivu zdjął go z boiska za wcześnie. Poza strzeleniem wspaniałego gola wniósł coś wartościowego w trudnym momencie dla drużyny" - podsumował serwis calciomercato.it, przyznając Polakowi notę 7. Najwyższą w Interze i drugą najwyższą na boisku (8 dostał Giovane, strzelec gola dla Hellasu). Podobnie wyglądało to wedle stacji Sky Sport - najlepszy na murawie Brazylijczyk dostał 7, a 31-latek niewiele mniej, bo 6,5.

Nieco bardziej surowy był dla Zielińskiego był portal tuttomercatoweb.com. "Strzelił kilka pięknych goli w swojej karierze, ale ten na Bentegodi jest trudny do pobicia. Jego wolej prawą nogą zza pola karnego to arcydzieło. Ale potem dramatycznie opada" - oceniono. A cały jego występ na 6,5, w Interze lepszy był tylko Hakan Calhanoglu, asystent przy bramce Polaka (nota 7).

Sprawdź również: Alarm ws. Lewandowskiego! Chodzi o kontuzję. "Niemożliwe"

Za to portal sport.virgilio.it postawił obu pomocników Interu na równi, dając im "siódemki". "W swoim pierwszym ligowym meczu od początku już w 16. minucie otworzył wynik spotkania strzałem z woleja prawą nogą zza pola karnego. Po dośrodkowaniu Calhanoglu z rzutu rożnego piłka wpadła pod poprzeczkę" - napisano o Zielińskim. A spośród wszystkich graczy lepszy był tylko Giovane (7,5).

Piotr Zieliński zasypany pochwałami przez Włochów po meczu Interu Mediolan. "Genialny i ofensywny"

Od włoskiego Eurosportu reprezentant Polski dostał 6,5. "Zaczął mecz jak kluczowy zawodnik. Najpierw sprawdził bramkarza Lorenzo Montipo strzałem po przekątnej, a potem pokonał go wspaniałym wolejem w górny róg bramki. Genialny i ofensywny, po czym zwolnił tempo i został zmieniony" - podsumowano. Lepsi byli tylko turecki pomocnik Interu (7) oraz brazylijski napastnik Hellasu (7,5).

"Bramka to prawdziwy klejnot. Asysta Calhanoglu jest niezwykle piękna, ale Polak wykorzystuje technikę, siłę i precyzję, by posłać piłkę w górny róg bramki. W dalszej części pierwszej połowy jego efektywność spada, zwłaszcza w obronie" - tak występ Polaka podsumował portal fcinter1908.it, dając notę 6,5.

Dla Piotra Zielińskiego był to 10. występ w barwach Interu w tym sezonie. Poza jedną bramką ma również jedną asystę

Google News Facebook Instagram YouTube X TikTok
Przeczytaj źródło