Prezydent USA Donald Trump od ponad 10 lat powtarzał, że Iran nie może mieć broni nuklearnej, i dzięki jego decyzji irańskie ambicje nuklearne zostały przekreślone - powiedział szef Pentagonu.
Podkreślił, że siły USA nie zaatakowały irańskich żołnierzy ani cywilów.
Świat powinien słuchać Trumpa
Gdy prezydent USA Donald Trump mówi, świat powinien go słuchać - oświadczył w niedzielę na briefingu szef Pentagonu Pete Hegseth. Przestrzegł Iran przed potencjalnym odwetem.
"Gdy prezydent mówi: +60 dni na pokój negocjacje+, to znaczy 60 dni na pokój i negocjacje. W przeciwnym razie zdolności nuklearne nie będą istnieć" - podkreślił.
Iran powinien posłuchać ostrzeżeń Trumpa
Iran powinien posłuchać ostrzeżeń Trumpa w sprawie ewentualnego odwetu wobec USA - podkreślił minister.
Zacytował wpis prezydenta USA, w którym w nocy przestrzegł Teheran przed odpowiedzią na amerykański atak: „jakikolwiek odwet ze strony Iranu przeciwko Stanom Zjednoczonym spotka się z siłą znacznie większą niż ta, której byliśmy świadkami dziś wieczorem”.
"Iran powinien zastosować się do tych słów" - powiedział szef Pentagonu.(PAP)