"Jestem zadowolony z tego spotkania" - przyznał na konferencji po zremisowanym 1:1 spotkaniu z Holandią trener reprezentacji Polski Jan Urban. "Uważam, że byliśmy bliżsi zwycięstwa" - dodał.
Polska zremisowała z Holandią 1:1 (1:0) w meczu grupy G eliminacji piłkarskich mistrzostw świata, który odbył się na PGE Narodowym w Warszawie. Bramki zdobyli Jakub Kamiński i Memphis Depay.
Mówiłem przed meczem, że chciałbym zobaczyć drużynę dającą kolejny krok do przodu z bardzo wymagającym przeciwnikiem, na własnym boisku. Wydaje mi się, że to osiągnęliśmy. Stworzyliśmy więcej sytuacji niż w meczu wyjazdowym. Utrzymaliśmy się dłużej przy piłce niż w pierwszym spotkaniu - analizował Jan Urban. Dla kibica to wyglądało po prostu dobrze - ocenił trener Biało-Czerwonych.
Urban podkreślał, że dobra gra reprezentacji buduje atmosferę i daje zespołowi pewność siebie.
Na konferencji Urban był pytany m.in. o bramkę straconą przez jego podopiecznych. Nie zirytowała mnie. Wszyscy wiemy, że to był błąd i złe zachowanie zawodnika - stwierdził trener. Analizowaliśmy reprezentację Holandii przed pierwszym spotkaniem. Wiedzieliśmy, jakie są ich najlepsze atuty - przyznał. Podkreślił też, że piłka nożna jest "grą błędów". Kto mniej ich popełni, wygrywa - zauważył.

1 dzień temu
12






English (US) ·
Polish (PL) ·