"Narodowy Fundusz Zdrowia nie jest zagrożony bankructwem i pozostaje wypłacalny" - zapewnił premier Donald Tusk podczas Szczytu Medycznego "Bezpieczny Pacjent" w Warszawie. Szef rządu podkreślił, że NFZ jest jednym z najbardziej rzetelnych płatników w Polsce i realizuje swoje zobowiązania wobec placówek medycznych. "Wszystkich problemów nie rozwiążemy, nie ma takich pieniędzy, struktur, narzędzi, których byłoby wystarczająco dużo, żeby spełnić 100 proc. oczekiwań" - dodał szef rządu.
- Premier Donald Tusk zapewnił, że NFZ jest wypłacalny i nie grozi mu bankructwo.
- Fundusz jest uznawany za rzetelnego płatnika w relacjach z placówkami medycznymi.
- Płatności za świadczenia nielimitowane zostaną zrealizowane.
- Rząd planuje szukać rozwiązań problemów związanych z limitami świadczeń.
- Więcej informacji z Polski i świata znajdziesz na RMF24.pl.
W Ministerstwie Rozwoju i Technologii trwa Szczyt Medyczny "Bezpieczny Pacjent". W wydarzeniu biorą udział premier Donald Tusk, minister zdrowia Jolanta Sobierańska-Grenda oraz przedstawiciele kierownictwa resortu zdrowia. Głównym tematem spotkania jest kondycja finansowa Narodowego Funduszu Zdrowia oraz bezpieczeństwo pacjentów.
Premier Donald Tusk stanowczo zdementował pojawiające się w przestrzeni publicznej informacje o możliwym bankructwie NFZ. Narodowy Fundusz Zdrowia nie jest bankrutem i jest wypłacalny - zapewnił szef rządu. Podkreślił również, że Fundusz jest rzetelnym płatnikiem, który wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec podmiotów medycznych.
Tusk zaznaczył też, że NFZ nie tylko terminowo reguluje płatności wynikające z zawartych umów, ale również realizuje płatności za tzw. świadczenia nielimitowane. Te płatności zostaną zrealizowane - zapewnił premier, odnosząc się do obaw placówek medycznych o finansowanie usług przekraczających określone limity.
Premier przyznał, że co roku pojawiają się trudności związane z wykonywaniem świadczeń limitowanych. Zapowiedział, że rząd będzie szukał rozwiązań, które poprawią sytuację i zapewnią większą stabilność finansową placówkom medycznym.

3 dni temu
8

![ZUS przegrał kilkaset spraw w sądach. Prawomocnie i nieprawomocnie. Ale tak naprawdę wygrał [Przeliczenie zaniżonej emerytury. Podwyżki. Wyrównania. Odsetki]](https://webp-konwerter.incdn.pl/eyJmIjoiaHR0cHM6Ly9nLmluZ/m9yLnBsL3AvX2ZpbGVzLzM4NT/g4MDAwL3BvZHd5emtpLTMtMzg/1ODgxNTEuanBnIiwidyI6MTIwMH0.webp)


English (US) ·
Polish (PL) ·