Reklama 3 tysiące złotych na miesiąc.
W przypadku bezpłatnej oferty serwisu Canal+ (wcześniej Canal+ online), nie trzeba się logować ani podawać żadnych danych. Wystarczy pobrać aplikację Canal+ na smartfona, tablet, telewizory lub przystawki Smart TV lub skorzystać z przeglądarki komputera. Treści są dostępne bez rejestracji i – na starcie – także bez reklam, w specjalnej zakładce „Za darmo”.
– Chcemy umożliwić widzom swobodny dostęp do naszych treści. To sposób na poznanie Canal+ bez konieczności wykupywania subskrypcji. Zdajemy sobie sprawę, że dziś ludzie chcą najpierw zobaczyć, co oferuje dana platforma i odpowiadamy na te oczekiwania – powiedział Bartłomiej Leszczyński, dyrektor ds. rozwoju i strategii OTT w Canal+ Polska.
Jakie treści są dostępne za darmo?
Canal+ już w latach 90. i na początku 2000. miał niekodowane pasmo, które pozwalało m.in. na oglądanie produkcji typu „Łapu capu” czy „Zwariowane melodie”. Teraz dzięki darmowym treściom serwisu streamingowego, platforma będzie mogła przekonać do swojej oferty nowych użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej
Spośród kanałów telewizyjnych bezpłatnie są na razie dostępne: Polsat, TV4 czy TV Puls. Niebawem oferta kanałów zostanie rozszerzona o kolejne pozycje. Na ten moment z kanałów telewizyjnych na żywo można korzystać przez przeglądarkę internetową. Opcja odtwarzania kanałów TV na Smart TV oraz innych platformach zostanie udostępniona niebawem.
Wśród treści sportowych dostępne są skróty meczów oraz analizy w czasie rzeczywistym, a także pełne sezony dokumentów sportowych, na przykład „Sędziowie” (sezon 1) czy „Piłkarze na podsłuchu” (sezon 1) oraz pierwsze odcinki innych dokumentalnych serii, np. produkcji „Trenerzy”. Niebawem widzowie zobaczą również bez opłat pierwsze wydarzenia sportowe na żywo.
W kategorii seriali fabularnych dostępne są m.in. pierwsze odcinki popularnych tytułów Canal+ Originals, w tym m.in. „Belfer”, „Kruk”, „Król” czy „Emigracja XD”. W ofercie są też dokumenty, takie jak „Polska z góry”, „Daleko od miasta”, „Dowborowa od nowa”, „Jakubiak – z miłości do lokalności”, „M jak mięso”. Lista produkcji za darmo ma być na bieżąco aktualizowana.

Darmowe kanały telewizyjne lub inne treści mają w ofercie serwisy streamingowe TVP VOD, Player, Sweet.TV, Rakuten TV, Megogo. Player po kilku latach przerwy przywrócił bezpłatną ofertę, uruchamiając przy okazji ponad 20 kanałów FAST, czyli oferowanych bezpłatnie w streamingu, z reklamami.
Niedawno prawie 20 stacji w stylu FAST uruchomił Polsat Box Go. Na razie są one oferowane odpłatnie. Można je oglądać od pakietu Start, który kosztuje 30 złotych rocznie. Powstał po likwidacji darmowego serwisu streamingowego Polsat Go. Polsat Go i Polsat Box Go zastąpiły platformę iPla, która również miała bezpłatne treści.