Potężna eksplozja w pobliżu popularnej atrakcji turystycznej w stolicy Indii

3 dni temu 9
  • 12 minut temu

    Aktualizacja: 2 minuty temu

    Co najmniej osiem osób zginęło a 20 zostało rannych w wyniku potężnej eksplozji, do której doszło w poniedziałkowy wieczór w okolicach Czerwonego Fortu – jednej z największych atrakcji turystycznych stolicy Indii - New Delhi. W całym mieście wprowadzono zaostrzone środki bezpieczeństwa.

    • Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej RMF24.pl

    Indyjska policja poinformowała, że w poniedziałek wieczorem czasu miejscowego w stolicy Indii doszło do silnej eksplozji. 

    Wybuch miał miejsce w pobliżu Czerwonego Fortu, historycznego kompleksu, który każdego roku przyciąga tysiące turystów. 

    Według najnowszych informacji, w wyniku eksplozji zginęło co najmniej osiem osób a 20 zostało rannych.

    Do eksplozji doszło w wolno jadącym samochodzie, który zatrzymał się na czerwonym świetle. Pojazd wybuchł, a dwa pobliskie samochody stanęły w płomieniach. Oceniamy sytuację - powiedział Satish Golcha, komisarz policji z New Delhi.Delhijska policja poinformowała, że aresztowała właściciela samochodu, który eksplodował. Na razie jednak brak bliższych informacji o zatrzymanym właścicielu auta.

    Naoczni świadkowie relacjonują, że wybuch był bardzo silny i spowodował poważne zniszczenia w wielu sąsiednich budynkach. 

    W okolicach Czerwonego Fortu wybuchło ogromne zamieszanie, a wśród mieszkańców i turystów zapanowała panika. Eksplozję było słychać w promieniu kilku kilometrów.

Dalsza część artykułu pod materiałem video:

Przeczytaj źródło