Ze środy na czwartek o północy przejścia graniczne z Białorusią zostaną otwarte – przekazał we wtorek przed posiedzeniem Rady Ministrów premier Donald Tusk. Dodał, że jeśli zajdzie taka potrzeba, rząd ponownie je zamknie.
Chciałem państwa poinformować o podjęciu decyzji wraz z ministrem spraw wewnętrznych i administracji, który wyda (...) za chwilę stosowne rozporządzenie o ponownym otwarciu przejść granicznych, kolejowych i drogowych, tych, które zostały zamknięte w związku z manewrami Zapad – poinformował premier Tusk na początku posiedzenia rządu.
Tusk: Granice z Białorusią zostaną otwarte o północy ze środy na czwartek
Zaznaczył, że zostaną one otwarte o północy ze środy na czwartek.
Tusk: Jeśli będzie taka potrzeba, bez wahania ponownie zamkniemy granice
Premier dodał, że narzędzie – możliwość zamknięcia przejść granicznych – pozostaje cały czas w naszych rękach.
Jeśli będzie taka potrzeba, jeśli wzrośnie napięcie lub agresywne zachowanie naszych sąsiadów, to nie będziemy się wahać i podejmiemy ponownie decyzję o zamknięciu przejść – podkreślił.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

2 miesięcy temu
51

![ZUS przegrał kilkaset spraw w sądach. Prawomocnie i nieprawomocnie. Ale tak naprawdę wygrał [Przeliczenie zaniżonej emerytury. Podwyżki. Wyrównania. Odsetki]](https://webp-konwerter.incdn.pl/eyJmIjoiaHR0cHM6Ly9nLmluZ/m9yLnBsL3AvX2ZpbGVzLzM4NT/g4MDAwL3BvZHd5emtpLTMtMzg/1ODgxNTEuanBnIiwidyI6MTIwMH0.webp)



English (US) ·
Polish (PL) ·