Nowy biznes Bezosa. Miliarder zostanie wiceprezesem

1 miesiąc temu 24

Bezos, którego majątek szacowany jest na blisko 245 mld dolarów będzie częściowo finansować start-up Project Prometheus, którego budżet szacuje się obecnie na 6,2 mld dol. Część środków zainwestował sam Bezos.

Jest to pierwsza znacząca rola wykonawcza miliardera od czasu, gdy w 2021 r. zrezygnował ze stanowiska prezesa Amazon - zaznacza Forbes.

Z kolei "The New York Times" podreślił, że jest to "jeden z najlepiej finansowanych start-upów na wczesnym etapie rozwoju na świecie". Bezos ma zarządzać start-upem razem z Vikiem Bajajem, który niedawno był dyrektorem w Google i odpowiadał za rozwój technologiczny giganta.

Rosjanie zbudowali robota. Podczas pokazu coś poszło nie tak

Miliarder stawia na AI

Media zaznaczają, że nowy projekt Bezosa ma stawiać na rozwój AI w inżynierii oraz produkcji przede wszystkim w trzech sektorach: informatycznym, lotniczym i motoryzacyjnym. Według nieoficjalnych informacji start-up zatrudnił już 100 osób, w tym naukowców z OpenAi, DeepMind (należy do Google) oraz Meta Marka Zuckerberga.

Źródło: Forbes

Przeczytaj źródło