Nocna tragedia pod Świebodzinem. Nie żyje dwóch 18-latków, są też ranni

4 godziny temu 4

Data utworzenia: 19 grudnia 2025, 9:53.

Dramatyczne sceny rozegrały się w nocy z czwartku na piątek 19 grudnia późnym wieczorem na obwodnicy Świebodzina (woj. lubuskie). Osobowe renault, którym podróżowało czworo młodych ludzi, zderzyło się z ciężarówką. Niestety, życie straciło dwóch 18-latków. Dwoje kolejnych, nastoletnich pasażerów trafiło do szpitala.

Dramatyczny wypadek w okolicach Świebodzina. Nie żyje dwóch 18-latków. Zdjęcie ilustracyjne.
Dramatyczny wypadek w okolicach Świebodzina. Nie żyje dwóch 18-latków. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Marek Szybka / newspix.pl

Do wypadku doszło tuż przed północą na pięćdziesiątym kilometrze krajowej "92". Zgłoszenie o tragedii natychmiast postawiło na nogi służby ratunkowe. Na miejscu pojawiło się aż pięć zastępów straży pożarnej, karetki oraz policja.

Zginęło dwóch 18-latków, kolejny i dwa lata młodsza dziewczyna są ranni

— Strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, by dostać się do osób zakleszczonych w aucie — relacjonuje lokalnym mediom st. bryg. Marcin Bohuszko ze świebodzińskiej straży pożarnej.

Jak informuje policja, w wyniku wypadku zginął kierowca i pasażer siedzący z przodu auta. Obaj mieli po 18 lat. Dwoje kolejnych pasażerów, 18-latek i 16-latka, podróżujących na tylnej kanapie, zostało przewiezionych do szpitala. Ranni byli przytomni.

Na miejscu przez kilka godzin trwały intensywne działania służb. Droga była całkowicie zablokowana, a policja i prokuratura rozpoczęły szczegółowe ustalanie przyczyn wypadku. Funkcjonariusze podkreślają, że na razie jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Newsletter

Najlepsze teksty z Faktu! Bądź na bieżąco z informacjami ze świata i Polski

Zapisz się

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Napisz list do redakcji

Przeczytaj źródło