Nagle stracił równowagę. Dramat na budowie, lądował śmigłowiec LPR

1 dzień temu 4

Data utworzenia: 4 listopada 2025, 10:44.

W poniedziałek po południu w Kaletach (pow. tarnogórski) doszło do poważnego wypadku. 23-letni mężczyzna, który wykonywał prace remontowe na terenie swojej firmy, spadł z kilku metrów wysokości. Konieczne było wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Mężczyzna spadł z wysokości w miejscowości Kalety (pow. tarnogórski). Foto: Ochotnicza Straż Pożarna Kalety / Facebook

Ta niebezpieczna sytuacja miała miejsce po godz. 14 na jednej z posesji przy ul. Wolności w Kaletach. Służby ratunkowe zostały wezwane na teren firmy, gdzie jeden z mężczyzn wykonywał prace remontowe na wysokości. Niestety, 23-latek w pewnym momencie stracił równowagę i spadł na ziemię. Konieczna była natychmiastowa pomoc, ponieważ mężczyzna runął z dachu.

Czytaj też: 4,5-letnie dziecko wypadło z okna. Lądował śmigłowiec LPR

Mężczyzna spadł z wysokości podczas remontu

Według wstępnych ustaleń służb, wysokość wynosiła około trzy metry. Upadek był na tyle poważny, że istniało ryzyko urazu kręgosłupa lub innych obrażeń wewnętrznych.

Ratownicy natychmiast udzielili pomocy poszkodowanemu i zabezpieczyli go do transportu śmigłowcem LPR. Mężczyzna był przytomny i rozmawiał z medykami, jednak skarżył się na silny ból.

Funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające, aby ustalić dokładne okoliczności zdarzenia. Sprawdzają między innymi, czy podczas wykonywania prac remontowych przestrzegano zasad bezpieczeństwa. Życie poszkodowanego nie jest zagrożone.

Źródło: Radio Eska

Dramat w małopolskim urzędzie. 55-latka runęła z okna. "Dwie hipotezy"

Tragiczna śmierć na budowie. 26-latek zginął pod gruzami

/1

Ochotnicza Straż Pożarna Kalety / Facebook

Konieczna była interwencja śmigłowca LPR.

Przeczytaj źródło