Maciej Musiałowski znowu zaskoczył. Tym razem to już nie tylko plotki

2 tygodni temu 12

Maciej Musiałowski znowu zaskakuje


Maciej Musiałowski zadebiutował na małym ekranie już dekadę temu, w serialu "Druga szansa", gdzie pojawiał się we wszystkich kolejnych sezonach w roli Ksawerego Kryńskiego. Od tamtej pory jego filmografia bardzo się wzbogaciła, a na swoim koncie ma nie tylko nagrody filmowe, ale i udział w takich produkcjach jak "Osiecka", "Kod genetyczny" czy właśnie powstający film "Chcę więcej".

Aktor nie unika też świata show-biznesu. Wziął udział w programie rozrywkowym "Ameryka Express", a w mediach co jakiś czas pojawiają się plotki o jego związkach. Nie bez powodu - długoletnia przyjaźń z Julią Wieniawą regularnie wywołuje pytania, co ich łączy. Poza tym przez jakiś czas łączono go z Vanessą Aleksander, aktorką i zdobywczynią Kryształowej Kuli w programie "Taniec z gwiazdami". Na dodatek od 2022 roku jest właścicielem zamku w Domanicach - a teraz zaskoczył fanów ponownie.


Tomek Wygoda o wygranej Bagiego. Co myśli o wpisie Rogacewicza?pomponik.pl


Maciej Musiałowski w obsadzie superprodukcji


Choć Musiałowski nie pokazuje się na ściankach tak często, jak inne gwiazdy, na brak propozycji raczej nie narzeka. Nic dziwnego, że właśnie otrzymał rolę w kolejnej głośnej produkcji. Właśnie ogłoszono, że Maciej znalazł się w obsadzie filmu "Lalka" w reżyserii Macieja Kawalskiego. Role Stanisława Wokulskiego i Izabeli Łęckiej grają tam Marcin Dorociński i Kamila Urzędowska.

Przypomnijmy, że w 2025 roku ruszyły zdjęcia do aż dwóch ekranizacji powieści Bolesława Prusa. Pierwszą z nich, w formie serialu, realizuje platforma Netflix. Druga, właśnie w reżyserii Kawalskiego, miała początkowo powstawać we współpracy z TVP, jednak stacja w lipcu wycofała się z koprodukcji. Nie wpłynęło to jednak na sam projekt i właśnie ogłaszane są kolejne nazwiska w obsadzie. Wiadomo, kogo zagra Musiałowski.

Maciej Musiałowski z ekscytacją o roli w "Lalce"


W obsadzie nowej filmowej wersji "Lalki" już znalazły się głośne nazwiska, takie jak Maja Komorowska, Agata Kulesza, Andrzej Seweryn, Cezary Żak, Borys Szyc, Dawid Ogrodnik, Mateusz Damięcki, Karolina Gruszka i wracający po długim czasie do aktorstwa Marek Kondrat. Musiałowski dołącza do obsady jako Maruszewicz.

"Aktor wcieli się w rolę [...] cynicznego potomka arystokracji, który [...] zachował zadufanie w sobie i upodobanie do hulaszczego życia - zazwyczaj na cudzy rachunek" - brzmi opis twórców.

Musiałowski już ekscytuje się nadchodzącymi wyzwaniami.

"Lubię grać bohaterów, w których motywów i tematów jest na tyle dużo, że nie sposób grać tylko jednego z nich. Maruszewicz - niby dżentelmen, bywalec salonów, a jednak pozbawiony honoru i szlachetności - jest właśnie taką postacią" - brzmi komentarz aktora.

Zdjęcia do nowej "Lalki" ruszyły 22 lipca 2025 roku, a zakończą się 20 grudnia. Premiera filmu przewidziana jest na 2026 rok.

Czytaj także:

Halo! Wejdź na halotu.polsat.pl i nie przegap najświeższych informacji z poranka w Polsacie.

Przeczytaj źródło