Już za późno na dyplomację? Iran mówi o przekroczeniu "wszystkich czerwonych linii"

1 tydzień temu 11
Reklama 3 tysiące złotych na miesiąc.

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę

Wiele wskazuje na to, że powrót do rozmów i próba deeskalacji sytuacji na drodze dyplomatycznej może być bardzo trudna, a nawet niemożliwa. Szef irańskiego MSZ Abbas Aragczi oświadczył w niedzielę w Stambule, że Stany Zjednoczone przekroczyły wszystkie czerwone linie, atakując Iran, w obecnej sytuacji nie ma miejsca dla dyplomacji.

Już za późno na dyplomację? Iran mówi o przekroczeniu "wszystkich czerwonych linii" Już za późno na dyplomację? Iran mówi o przekroczeniu "wszystkich czerwonych linii" / ShutterStock / Kanisorn Pringthongfoo

Za późno na dyplomację

Jak powiedział, drzwi dla dyplomacji powinny być zawsze otwarte, ale po zbombardowaniu celów w Iranie przez lotnictwo USA nie jest to czas na tego typu działania.

Aragczi zapowiedział, że w poniedziałek będzie prowadził konsultacje z przywódcą Rosji Władimirem Putinem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Zobacz

Popularne Zobacz również Najnowsze

Przeczytaj źródło