Ile wiesz o Fiatach, Żukach i Trabantach? Odpowiedz na 15 pytań

4 dni temu 9

Pytanie 1/15

Fiata 126p Fiata 125p Żuka

Pytanie 2/15

To sprzęgło jednokierunkowe stosowane w Wartburgu, które umożliwia rozłączenie napędu po zdjęciu nogi z gazu. To potoczna nazwa dla koła zapasowego. Inna nazwa dla wieńca zębatego stosowanego w kole zamachowym Trabanta.

Pytanie 3/15

Do sterowania przepływem zimnego i ciepłego powietrza. Do otwierania pokrywy silnika i bagażnika. Do sterowania ssaniem i rozrusznikiem.

Pytanie 4/15

Blokowania hamulca ręcznego Włączania wycieraczek szyby przedniej. Uruchamiania spryskiwacza szyby.

Pytanie 5/15

Początkowy okres eksploatacji nowego samochodu podczas którego następuje proces docierania się części silnika. Ponadnormatywna średnica tłoka w silniku, który przeszedł remont kapitalny. Początkowy okres eksploatacji układu hamulcowego w którym wymieniane były elementy cierne.

Pytanie 6/15

Kolumny McPhersona. Resor poprzeczny. Niezależne, wielowahaczowe.

Pytanie 7/15

Dwa na cylinder. Cztery na cylinder. Nie ma zaworów.

Pytanie 8/15

Polonez Fiat 125p Tarpan

Pytanie 9/15

sprężyny śrubowe. resory piórowe. miechy pneumatyczne.

Pytanie 10/15

Nie było polskiego samochodu wyposażonego w fabryczną klimatyzację. Fiat 125p w ostatnim roku produkcji. Polonez Caro Plus.

Pytanie 11/15

Renault 12. Renault 18. To była w pełni rumuńska myśl techniczna.

Pytanie 12/15

W Jelczu. W Andrychowie. W Starachowicach.

Pytanie 13/15

Nie było dźwigienki, gdyż bezpośrednio w pokrywie znajdował się zamek na kluczyk. Otwieranie pokrywy silnika odbywało się zdalnie za pośrednictwem pilota. W otworze tylnych lewych drzwi.

Pytanie 14/15

W Trabancie. W Dacii 1300. W Wartburgu 353.

Pytanie 15/15

Ciepłe powietrze pochodzące z rozgrzanego silnika. Grzałka elektryczna. Nagrzewnica cieczy chłodzącej.

Brakuje jeszcze 15 odpowiedzi

Wypełnij odpowiedzi na wszystkie pytania, żeby zobaczyć wynik

Przeczytaj źródło