Reklama 3 tysiące złotych na miesiąc.
Hubert Urbański i Gabi Drzewiecka, fot. TVN i screen "Pytanie na Śniadanie" TVP
Na początku kwietnia br. wystartowaliśmy z cyklem podsumowującym najgłośniejsze transfery i zmiany w branży medialnej w ujęciu kwartalnym. Zmian personalnych w branży dziennikarskiej jest zwykle sporo, niektóre mogą umykać. Dlatego ponownie przygotowaliśmy dla naszych Czytelników podsumowanie największych naszym zdaniem roszad na rynku.
Nasza lista obejmuje transfery, czyli przejście danej osoby z miejsca pracy A do miejsca B, a do tego także najgłośniejsze odejścia. Kolejność ma charakter alfabetyczny.
Michał Danielewski: odchodzi z OKO.press
Sześć lat - tyle w OKO.press pracował Michał Danielewski. Najpierw jako wicenaczelny redakcji, a od czerwca zeszłego roku jako naczelny razem z Magdą Chrzczonowicz. Danielewski koordynował pracą zespołu i rozwijał nowe formaty dziennikarskie.
– To był wyjątkowy czas w wyjątkowej organizacji. Wspólnie z zespołem udało się zbudować coś trwałego, wartościowego i rozpoznawalnego. Teraz czas na nowe wyzwania - zarówno dla mnie, jak i dla redakcji – przekazał mediom. Pytany przez o nas plany zawodowe przyznał, że na razie czeka go urlop, a potem „zobaczy, co przyniesie czas”. Wcześniej pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”.

Gabi Drzewiecka: z TVN do TVP
Dziennikarka Gabi Drzewiecka zdecydowała się zakończyć współpracę z TVN, a od kwietnia dołączyła do TVP. – Dziękuję za ponad 10 letnią przygodę, podczas której miałam okazję rozwijać się jako dziennikarz muzyczny, a także prowadziłam programy, festiwale oraz największe imprezy masowe – napisała w social mediach.
Drzewiecka w "Dzień dobry TVN" przeprowadzała wywiady z gwiazdami muzycznymi, współprowadziła wakacyjne wydania programu. Prowadziła także m.in. festiwale w Sopocie. W TVN Style występowała jako prowadząca audycji "Mistrzowskie cięcie" czy "Zanim cię zobaczę”. W TVP już na starcie miała okazję prowadzić galę rozdania nagród muzycznych Fryderyki, która wróciła na antenę publicznego nadawcy.

Dorota Eberhardt: z Warner Bros. Discovery do Kino Świat
Duża zmiana w Warner Bros. Discovery - kilka dni temu ogłoszono, że Dorota Eberhardt odchodzi z firmy. Ostatnio piastowała stanowisko vice president - programming, streaming and secondary channels w Polsce. Zajmowała się strategią oraz działaniami programowymi w zakresie portfolio digitalowego i linearnego. Do TVN i polskiego oddziału WBD dołączyła 11 lat temu. W tym czasie odpowiadała także m.in. za zakupy i oferty programowe czy za strategią platform streamingowych.
Dorota Eberhardt następnie została prezeską spółki Kino Świat, która należy do Canal+. Do jej zadań ma należeć m.in. przyspieszenie procesu produkcji i dystrybucji polskich filmów, które trafiają do lokalnej publiczności i mają potencjał, by zaistnieć także na rynkach międzynarodowych.
Kino Świat to dystrybutor filmów w Polsce. Eberhardt przed WBD pracowała m.in. w CD Projekt.

Małgorzata Golińska: odeszła z „Dziennika Gazety Prawnej”
Krótko trwała współpraca Małgorzaty Golińskiej z „DGP” (Infor). Po trzech miesiącach zrezygnowała ze stanowiska dyrektorki marketingu. – Wiem już, że stanowczo nie pasuję do kultury tej organizacji – tłumaczyła Golińska swoją decyzję portalowi Wirtualnemedia.pl.
Infor tego nie komentował. Przekazał jedynie, że zmieniła się struktura. W tej sytuacji Centrum Marketingu DGP i Centrum Marketingu Grupy Inforlex działa jako jeden podmiot w strukturze Inforu. Kieruje nim dotychczasowa dyrektor Centrum Marketingu Grupy Inforlex Krystyna Wieczorkiewicz.

Krzysztof Jedlak: odchodzi z „Dziennika Gazety Prawnej”
Największa zmiana w „DGP” w ostatnim kwartale to odejście Krzysztofa Jedlaka, redaktora naczelnego tytułu. Z redakcją był związany od 13 lat. Nie wyjaśnił przyczyn decyzji, nie komentuje planów zawodowych.
Jedlak zaczynał jako szef działu „Gazeta Prawna”, w 2015 roku został pierwszym zastępcą redaktor naczelnej Jadwigi Sztabińskie, a kilka miesięcy później sam zaczął kierować redakcją. Pracował wcześniej m.in. w dzienniku „Gazeta Giełdy Parkiet”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej
Marta Kabulska: z Mamadu.pl do Mamotoja.pl
Pod koniec czerwca podawaliśmy, że Marta Kabulska zamienia Grupę naTemat na Burda Media Polska. Przez ostatnie lata pełniła funkcję head of parenting, była redaktorką naczelną serwisów Mamadu.pl i DadHero.pl. Od lipca pokieruje serwisem Mamotoja.pl.
Kabulska jako dziennikarka i psycholożka od lat zajmuje się sprawami zdrowotnymi oraz parentingowymi. Od lipca w Burdzie ma odpowiadać za cały obszar parenting i zdrowie. Pod jej kierownictwem Grupa planuje wprowadzić nowe formaty, m.in. eksperckie podcasty, lifestylowe materiały wideo oraz treści premium.

Tomasz Pietryga: z „Rzeczpospolitej” do „Dziennika Gazety Prawnej”
Krzysztofa Jedlaka w „DGP” zastąpi według nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl Tomasz Pietryga, od 17 lat związany z „Rzeczpospolitą” (Gremi Media). Ostatnio Pietryga odpowiadał w redakcji za projekty specjalne, m.in. rankingi, konkursy, konferencje. Oficjalnie jego wybór przez wydawcę ma zostać ogłoszony w połowie lipca. Obowiązki Jedlaka do tego czasu przejęła Barbara Kasprzycka
Tomasz Pietryga specjalizuje się w tematyce prawnej. W „Rz” miał okazję m.in. kierować działem prawnym, tworzyć format „Rzecz o prawie”, a od maja 2017 był zastępcą redaktora naczelnego. Poprzednio pracował w „Gazecie Prawnej”.

Jovan Protić: z Ringier Axel Springer Polska do idealo
W ostatnim kwartale dowiedzieliśmy się, że Jovan Protić nie będzie już dłużej wiceprezesem Ringier Axel Springer Polska, a zajmował to stanowisko od dwóch lat. W okresie 2018–2023 był członkiem zarządu oraz COO Ringier Axel Springer Polska, jedną z osób odpowiedzialnych za transformację Onetu oraz rozwój marek Noizz czy Business Insider Polska. Odegrał także rolę m.in. w kształtowaniu strategii AI Grupy RASP.
Czytaj także: TVP szykuje nowy serial
Protić nie znika z samego Axel Springer, współwłaściciela polskiego oddziału. Obejmie stanowisko managing directora idealo, jednej z największych firm e-commerce w Europie.

Hubert Urbański: z TVN do Polsatu
Ostatniego dnia czerwca Hubert Urbański ogłosił, że rozstaje się z TVN. – Dziękuję wszystkim widzom, sympatykom, fanom - bez Was to wszystko nie miałoby sensu, dziękuję, że jesteście – napisał na Instagramie. Dzień później jego transfer do Polsatu został oficjalnie potwierdzony przez stację.
Urbański przez 26 lat był jedną z najbardziej znanych twarzy stacji. Prowadził teleturniej „Milionerzy”, który znika z ramówki TVN, o czym informowaliśmy jako pierwsi. Jesienią to Polsat pokaże “Milionerów”, właśnie trwają castingi do nowych odcinków.

Agnieszka Woźniak-Starak odchodzi z TVN
Kolejne odejście w ostatnich trzech miesiącach z TVN dotyczy Agnieszki Woźniak-Starak. Dziennikarka poinformowała w social mediach, że po 12 latach rozstaje się ze stacją. Woźniak-Starak prowadziła m.in. „Dzień dobry TVN”, “Azja Express” czy „Ameryka Express”. Była także gospodynią wielu eventów i koncertów telewizyjnych. Występowała w programach TVN Style i TVN7.
– Ludzi, którym zawdzięczam najwięcej, dawno już w TVNie nie ma. Aldona Wejchert, Edward Miszczak, Piotr Korycki, Katarzyna Mazurkiewicz, Rinke Rooyens, dziękuję. Nigdy też nie zapomnę Waszego wsparcia w najtrudniejszym dla mnie momencie w życiu prywatnym – napisała. Zapowiedziała zmiany, ale nie zdradziła, gdzie będzie pracować. Nadal występuje w Onet Rano.
W przeszłości miała okazję występować m.in. w Programie I Polskiego Radia oraz w TVP.

Jan Wróbel: z TOK FM do „Super Expressu”
Jan Wróbel w ostatnim kwartale zdążył pożegnać się z Radiem TOK FM oraz dołączyć do „Super Expressu”. Radiowy poranek prowadził przez 15 lat. Dziennikarz zaczął odpowiadać na kanale „SE” na YouTube za nowy format „POPiS Wróbla”. To jego autorskie cotygodniowe podsumowanie najważniejszych wydarzeń politycznych.
– W programie szczególną uwagę będę zwracał na to, co mówią liderzy dwóch największych partii – PO i PiS, stąd też tytuł programu. Od ponad 20 lat opowiadają nam oni o Polsce, czasem mówiąc prawdę, a czasem się z nią mijając. W części analitycznej będę przyglądał się faktom, a w satyrycznej – wyśmiewał niedomówienia czy wręcz łgarstwa – tłumaczył mediom Jan Wróbel, który nadal
współpracuje jako felietonista z „Dziennikiem Gazetą Prawną” oraz „Tygodnikiem Solidarność”.
