Data utworzenia: 16 grudnia 2025, 22:02.
Wtorkowy wieczór 16 grudnia był bardzo dynamiczny dla polityków PiS. Ostatnio atmosfera w partii zaczęła się bardzo zagęszczać. W ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego narasta napięcie, na światło dzienne wychodzą kolejne konflikty. O godzinie 18 politycy zjechali do siedziby partii na spotkanie opłatkowe z prezesem. Natomiast późnym wieczorem, drugie spotkanie przedświąteczne zorganizował Mateusz Morawiecki. Kto się na nim pojawił? Widać to na zdjęciach fotoreporterów "Faktu".
Spotkanie przed świętami Bożego Narodzenia nie było nowością dla polityków PiS, ale już to drugie, organizowane przez Morawieckiego, to rzecz, która podsyciła kolejne spekulacje o rozłamie w partii. Te dywagacje przeciął tego samego wieczoru były premier, który między dwoma spotkaniami opłatkowymi, odwiedził studio Polsat News.
"Druga wigilia" w PiS. Kto przyjechał na zaproszenie Mateusza Morawieckiego?
Samochód Mateusza Morawieckiego wyjechał spod siedziby PiS na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie już około godz. 19, ponieważ były szef rządu zmierzał w pośpiechu na wywiad do Polsat News. Tam w studiu przekonywał, że w partii nie będzie rozłamu. — Nie ma takiej mowy, że się podzielimy, jesteśmy jednością — stwierdził. Dodawał, że nie ma planów na zakładanie własnej formacji. — Prawo i Sprawiedliwość to jest moja partia — oświadczył.
Polityk KO skomentował walki frakcji w PiS. "Ostentacyjne pstryknięcie w nos Kaczyńskiego"
Jednak drugie spotkanie opłatkowe, zaplanowane na późniejszy wieczór i tak rodziło wiele pytań o sytuację w PiS. W Polsat News Morawiecki przekonywał, że to spotkanie, nie świadczy o rozłamie. — Dopiero jak ostatni goście się rozejdą (z pierwszego spotkania u Jarosława Kaczyńskiego — red.), to mamy tam współpracowników, paru samorządowców i kolegów, koleżanki z PiS — wyliczał, nawiązując do swojego spotkania, które zaplanował w okolicach godziny 21.
Media: Morawiecki ma planować ugaszenie pożaru w PiS. Podano szczegóły
Na miejscu "wigilii Morawieckiego", jego bliski współpracownik, były rzecznik rządu, a obecnie europoseł PiS Piotr Müller poczęstował dziennikarzy kawą i herbatą. Inny, bliski sojusznik Morawieckiego — Michał Dworczyk, także zagadywał dziennikarzy. Fotoreporterzy "Faktu" spotkali tam także m.in. Ryszarda Terleckiego, Kamila Bortniczuka, Janusza Cieszyńskiego, Kazimierza Smolińskiego, Marcina Ociepę czy Krzysztofa Szczuckiego. Zjawił się również szef kancelarii prezydenta Zbigniew Bogucki. Jak widać na zdjęciach na spotkaniu opłatkowym Mateusza Morawieckiego zadbano o ciepłe posiłki dla uczestników.
Lokalni działacze PiS ocenili walkę frakcji. Zwrócili uwagę na inny problem
/19
Materiały redakcyjne
Michał Dworczyk.
/19
Materiały redakcyjne
Zjawił się także Marcin Ociepa.
/19
Materiały redakcyjne
Piotr Müller.
/19
Materiały redakcyjne
Zadbano o ciepły posiłek.
/19
Materiały redakcyjne
Mateusz Morawiecki i Piotr Müller.
/19
Materiały redakcyjne
Piotr Müller przed wejściem.
/19
Materiały redakcyjne
Zadbano o ciepły posiłek.
/19
Materiały redakcyjne
Politycy PiS przed wejściem na spotkanie opłatkowe organizowane przez Mateusza Morawieckiego.
/19
Materiały redakcyjne
Janusz CIeszyński.
/19
Materiały redakcyjne
Mateusz Morawiecki.
/19
Materiały redakcyjne
Politycy PiS przed wejściem.
/19
Materiały redakcyjne
Janusz Cieszyński i Piotr Müller.
/19
Materiały redakcyjne
Piotr Müller witał gości.
/19
Materiały redakcyjne
Gospodarzem był Mateusz Morawiecki.
/19
Materiały redakcyjne
Ryszard Terlecki.
/19
Materiały redakcyjne
Mateusz Morawiecki.
/19
Materiały redakcyjne
Kamil Bortniczuk.
/19
Materiały redakcyjne
Piotr Müller witał gości.
/19
Materiały redakcyjne
Zbigniew Bogucki.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Newsletter
Najlepsze teksty z Faktu! Bądź na bieżąco z informacjami ze świata i Polski
Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

1 dzień temu
8





English (US) ·
Polish (PL) ·