Budowa schronów w Polsce? My czekamy na schrony, a wykonawcy na przepisy

1 miesiąc temu 24

dzisiaj, 7 minut temu [aktualizacja dzisiaj, 11 minut temu]

Wtargnięcie rosyjskich dronów do Polski czy odebrany przez część mieszkańców wschodnich powiatów SMS o zagrożeniu atakiem z powietrza ożywiły zainteresowanie schronami. Niestety, jeszcze nie zaczęliśmy ich budować. Wtargnięcie rosyjskich dronów do Polski czy odebrany przez część mieszkańców wschodnich powiatów SMS o zagrożeniu atakiem z powietrza ożywiły zainteresowanie schronami. Niestety, jeszcze nie zaczęliśmy ich budować. / Shutterstock

Wtargnięcie rosyjskich dronów do Polski czy odebrany przez część mieszkańców wschodnich powiatów SMS o zagrożeniu atakiem z powietrza ożywiły zainteresowanie schronami. Niestety, jeszcze nie zaczęliśmy ich budować, ale przepisy, jak to robić mają być wkrótce gotowe.

Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej (Dz.U. z 2024 r. poz. 1907) przewiduje wykorzystanie do obrony ludności obiektów zbiorowej ochrony. To budowle ochronne o statusie schronu lub ukrycia oraz miejsca doraźnego schronienia. Kryteria, jakie te miejsca muszą spełnić, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji określa w rozporządzeniach. Projekt rozporządzenia w sprawie warunków technicznych dla budowli ochronnych (schronów i miejsc ukrycia – red.) oraz warunków technicznych ich użytkowania i usytuowania na stronie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany w maju, ale jeszcze nie ma jego ostatecznej wersji.

Rozporządzenie o budowie schronów wciąż w przygotowaniu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

logo Jolanta Szymczyk-Przewoźna

Jolanta Szymczyk-Przewoźna

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj codziennie rzetelne informacje o zmianach w prawie i podatkach oraz aktualności istotne dla przedsiębiorców.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.

success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Zobacz

Popularne Zobacz również Najnowsze

image for background

logo www.GazetaPrawna.pl

Przejdź do strony głównej

Przeczytaj źródło