Autokar z turystami zderzył się z ciężarówką. Tragiczny wypadek w Hurghadzie

1 tydzień temu 14

Data utworzenia: 12 listopada 2025, 6:49.

Tragiczny wypadek w jednym z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych wśród Polaków. W rejonie miejscowości Hurghada w Egipcie doszło do zderzenia ciężarówki z autokarem przewożącym turystów. Bilans jest tragiczny — zginęły dwie osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Tragiczny wypadek autokaru turystycznego w Egipcie. Foto: - / X

To jeden z najpoważniejszych wypadków, do którego doszło w tym regionie w ostatnich latach. Na autostradzie między Ras Gharib a Hurghadą, wyjątkowo turystycznym regionie, we wtorek, 11 listopada, we wczesnych godzinach porannych doszło do zderzenia się autokaru turystycznego i samochodu ciężarowego.

Czytaj także: Tragedia polskiej lekarki i jej syna w Egipcie. Prokuratura ujawnia. Jest poważny problem

Tragiczny wypadek autobusu z turystami w Egipcie

Jak podaje "Moscow News" na platformie X za lokalnymi służbami, autobusem podróżowali turyści, przede wszystkim pochodzący z Rosji. Zginęły dwie osoby — kierowca autokaru i jedna z turystek pochodząca z Rosji, której śmierć stwierdzono po przewiezieniu do szpitala. 39 osób zostało rannych. Stan niektórych poszkodowanych jest ciężki.

Jak podaje "Moscow News", poszkodowanych zostało 27 turystów z Rosji, siedmioro Finów, dwóch Litwinów i trzech obywateli Egiptu, w tym kierowca ciężarówki i przewodnik wycieczki.

Zginęły dwie osoby, w tym turystka z Rosji

Według "Sprinter Press" autobus zmierzał na północ kraju, jednak dokładny cel podróży wycieczki nie został podany do wiadomości publicznej. Później podano, że było to najprawdopodobniej zorganizowana wycieczka do stolicy Egiptu, Kairu. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Ras Gharib.

Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku nie są jeszcze znane. Wiadomo, że przód autobusu został całkowicie zmiażdżony. Trwa śledztwo lokalnych służb.

(Źródło: X.com)

Przeczytaj źródło