Ksiądz to więcej niż praca

0
498

Dziś na rynku w Krakowie miał protest zdaje się inspekcji pracy lub osób z nimi powiązanymi. Kościół to nie firma. Państwo Polskie posiada specjalne umowy z KK. I stosuje się inne wykładnię prawa do do jego istnienia w Rzeczpospolitej Polsce.

Nawoływano do rozliczania duchownych niczym firmy czy opodatkowania go. Wszak owa “koperta” to dobrowolny datek – jałmużna. Taca na kolektę to nie żebranie, a ofiara. Również dobrowolna.

Owy Ksiądz z tych pieniędzy nieraz wspomaga ubogich. Kościół to więcej niż Ksiądz, bo jest również Organista, którego nikt z nas nie widzi.

Dzisiaj było jak nigdy w kościele, bo zabrakło KURZU. Organista po całym dniu śpiewu już zaniemógł na wieczorna Mszę Święta…

Czy widzisz budynek Państwowy wchodząc do kościoła niczym teatr? Czy jesteś w świątyni, która została ustanowiona na początku naszej ery i została nazwana Kościołem Katolickim?

Ksiądz to więcej niż praca

Wdowi grosz i dzielenie ryb i chleba. Oby dla wszystkich wystarczyło. Dzielenie z resztą. Wchodząc do kościoła widzisz czarodziei, ostatnich w Krakowie, którzy strzegą Wieży Mariackiej wykonujących czar ŻEBRY. Możesz dobrowolnie oddać im część pieniędzy by złożyć później OFIARĘ w kościele na tace kolekcyjnom JAM. Wdowi grosz. Jeśli nie oddasz wszystkiego na tace zawsze masz okazję oddać resztę magowi czy magiczce przed kościołem, bo używanie magii w kościele (żebranie) jest zakazane. Możesz się poczuć jak osoba bezduszna, bez złamanego grosza. Często jak Ci, którzy przychodzą tam wezwani przez IIIETE w postaci strzygi, aby przestrzec Cię przed naruszaniem Przykazań Bożych.

Bóg zapłać

Ksiądz to taki bardzo niedobry człowiek, który nie może się żenić puki nie wystąpi ze stanu duchowego. Czy jest to zawód lub profesja? Może praca. Jak widzi go społeczeństwo, gdy nie ma kieszeni w sutannie. Udzieli Ci ślubu? A czy widział Cię w kościele? Masz chrzest i bierzmowanie? Dobry czy niedobry?

Dla mnie Ksiądz to więcej niż praca, powołanie. Coś więcej….

Do rzeczy!

Ustawa o umowach o praca jak pamiętam Pana Wilczaka z 1997 nagrodzona przez Unię Europejską za najlepszą ustawę tego typu pod słońcem. The best.

Czy przykazania się starzeją?

Trzy umowy, które wyczerpują w pełni formę zatrudnienia i charakteryzują się mega elastycznością. Wyrozumienie przez Urząd Skarbowy co do błędnych często do zatrudnienia jak umowa o dzieło, gdy firma dopiero zaczyna. I brak wyrozumiałości dla firm, które mają formę sp. Z O.O. i operują nimi błędnie. Umowa nierejestrowana dla swobody działalności i zmniejszenia biurokracji i obciążenia urzędów. Przeznaczona nie tylko dla artystów, rzemieślników, twórców i innych. Trzeba to umieć ugryść.

Złoto dla zuchwałych

PS to idea która przyświeca tej ustawie.

Dalej. Umowa zlecenie rejestrowana, która umożliwia swobodne podawanie ilości godzin, co daje optymalizacje podatkowa dla nowych firm. Ile jesteś mi wstanie zapłacić!?

Tak operuje państwo podmiotowo. Rozkręciłem już biznes? Możesz wpisać już więcej godzin i zapłacić więcej. Ile możesz zapłacić by twoja firma prosperowała i rozwijała się, utrzymała wyporność. To wszystko za dwustronna zgodą. Firmy i pracownika.

CK dezerterzy

Bo co? Nie masz jeszcze lokalu własnościowego? Nie masz jeszcze swoich samochodów, masz długi? Nie stać Cię? Masz mało zamówień? Jeszcze nie idzie?

Kłamstwo ma krótkie nogi.

Umowa o pracę. MOŻNA DAĆ TRZY UMOWY ZLECENIE. Jaka jest różnica. Najważniejsza. uwaga.. zalecenia, a polecenia.

Żyjesz w Polsce czy gdzie do kurwy nędzy, umowa na 1/8 etatu czy 1/4 to też norma, czy umowy na czarno albo ich brak wcześniej i szara strefa. Trzeba się postarać o umowę. Być jej warty – mniej spraw sądowych.

Czarne złoto

Co do Inspekcji Pracy i ich kompetencji. Znacznie polepszyło by funkcjonowanie tego urzędu, gdyby Sędziowie rzeczywiście na Sądzie Pracy zlecali Inspekcję Pracy, mają takie kompetencje. Poza tym jest również odmowa Inspekcji, która zleca obywatel, choć nie było ich tam od X lat.

Co do okazywania dokumentów, nie ulega wątpliwości, że inspekcja pracy ma wgląd do dokumentów, które muszą być przechowywane. Dysponuje również możliwością wyznaczania surowych kar finansowych. Czy tak? Może zwiększyć limit kary wobec wielkiego majątku firmy i zaniedbań form zatrudnienia? Czy 20 tysięcy to dużo dla firmy która na przykład posiada flotę samochodów ciężarowych? Za gotówę hajsow jak mówi laska.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj