Znaczna większość ludzi traci na współpracy z bankiem. Tylko nieliczni zarabiają na banku. Dziś skupię się na tej grupie, która odrobiła matematykę i rozbiła bank.

Stałe koszty utrzymania konta, na rok to już pewna sumka. Składają się na to wszystkie opłaty składowe, opłata za konto, opłata za kartę, opłata za wypłacenie pieniędzy z bankomatu, wyrobienie następnej karty, zmiana PIN’u, lista może być naprawdę długa. Warto zapoznać się z cennikiem oraz regulaminem każdego z banków.

Dziś na banku wiele zarobić nie można dysponując przeciętnym kapitałem Kowalskiego. To nie są złote czasy lokat. Twoje zamrożone pieniądze pracują na bank jednak Tobie przynoszą wymierne korzyści.

Konta oszczędnościowe też nie gwarantują zysków z których można by się utrzymać, jednak sama świadomość, że instytucja, która przechowuje Twoje pieniądze w rozliczeniu z Tobą – płaci Ci – wywołuje uśmiech na twarzy każdego świadomego bankiera.

Gdybyś dysponował kapitałem rzędu 1 miliona złotych umieszczając go na dobrej lokacie rocznie przyniesie Ci zysk rzędu 2 tysięcy złotych na miesiąc. Dużo, mało? To już więcej niż Bankowy fundusz gwarancyjny, który wynosi 100 tyś euro. Na pewno więcej można by zarobić kupując za ten kapitał nieruchomości. Jednak dysponując wieloma milionami można umieścić cześć funduszy na przykład na lokatach i cieszyć się z procentu.

Sam Bank również jest inwestorem i tak pomnaża twój – swój kapitał, który mu powierzasz, jednak tylko lokata, daje mu gwarancje, że nie skorzystasz z tych środków.

Kupuje nieruchomości, gra na giełdzie, kupuję obligacje, papiery wartościowe, obraca walutą itd.

Dobrze jest używać zasady parasola w inwestycjach, bo nie wszystkie statki z twojej floty zatoną. Mieszkanie może spłonąć, Bank się zawinąć, lokatorzy nie płacić, Twoje pieniądze zostaną skradzione z konta przez bankowego hakera…

Sam dostęp do banku jest często ograniczony i niemożliwy. Codziennie czytam newsy o topowych bankach, które mają problemy z włamaniami, utratą wrażliwych danych, awariami, wypłaty – wpłaty są niemożliwe.

Sam jesteś Bankiem i pieniądze powinieneś również posiadać w swojej materialnej postaci, pieniądze to energia, która powinieneś mieć zawsze pod ręką.

cdn…

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj