Kim jest Iza?

Co skrywa piękne ciało Izy? Czy jest to piękna dusza? Czy ciało jest obrazem duszy człowieka? Jaka jest Iza Lach? I dlaczego jeszcze o niej nie słyszałeś? Dlaczego jej nie słyszałeś?

Iza to artystka, która osiągnęła więcej niż jakkolwiek inna gwiazda, pozostając dalej w kuluarach sceny. Czemu zawdzięcza swój sukces mimo jego braku? I czym jest właściwie sukces muzyczny? Bo chyba nie liczbami?

Po pierwszym koncercie na którym byłem usłyszałem pewne szepty w wymiarze jakby negatywnym, że stała się teraz “wielką gwiazdą”, że kiedyś była inna, ale też czy chcąc, będąc “gwiazdą” nie powinno się tak zachowywać? A jak zachowują się gwiazdy?

  • mają wysokie mniemanie o sobie
  • są niedostępne
  • są jak szczyt góry lub czubek piramidy
  • przychodzą coś powiedzieć, a to ty przychodzisz ich słuchać

gwiazdy święcą tylko po to abyś mógł je zobaczyć

Iza Lach ma rodzinne korzenie muzyczne, dzięki czemu zawdzięcza swoje obycie w muzyce. Ma świetny wokal gra na klawiszach i jest niezłym producentem muzyczny, ale jakie są jej teksty? Czy są to teksty osobiste, czy bardziej kreacje artystyczne? I czy vel kreacja artystyczna nie jest też często głębokim tekstem osobistym kryjącym się pod drugim dnem? Tak głębokim, że nie chcę się tego powiedzieć na głos.

Jej słowa ewoluowały wraz z nią. Iza ostatnio nie chcę się otwierać i dość ma już zwierzeń. Zdaje się zagubiona jak większość artystów. Bo to właśnie jest ten głos który pozwala im “krzyczeć”. Owe zagubienie to często rozważanie własnego jestestwa odpowiadanie na pytanie – dlaczego?

 

nosce te ipsum

Gdyby była facetem przez jeden dzień nie musiała by już szukać lustra, bo dbanie o urodę jest bardzo czasochłonne. Piękno wymaga poświeceń.

Występuje wraz ze swoim mężem –  Adamem Lewartowskim i razem tworzą swoisty duet muzyczny, który bardziej płacze niż się śmieje, wzrusza niż bawi.

Iza lach i fotepian:

Warto wspomnieć, że Iza gra i śpiewa jednocześnie co jak nie każdy wie, jest bardzo trudne, ze względu na skomplikowane podziały rytmiczne, i rytm śpiewu, który nieraz “gryzie” się z rytmem gry – “lamie go”. Iza Lach gra bardzo emocjonalnie zwracając uwagę na dynamikę. Gra oszczędnie, ale z klasą, potrafią znaleść równowagę miedzy popisywaniem się w jednym zakresie lub drugim, a dając za to wyważoną kompozycję.

 

Iza Lach
Iza Lach za fortepianem

 

 

Prawdziwa muzyka kryję się ralacjach W między dzwiękami

Jeśli miała by córkę nie nazwała by jej Kinga.

CDN…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj