Wiersz Adama MICKIEWICZA Pani Twardowska: Kielich zaświstał, zazgrzytał

poniedziałek, 4 marca, 2024
Wrzuć tutaj maciej.soroczynski@gmail.com
poniedziałek, 4 marca, 2024
Wrzuć tutaj maciej.soroczynski@gmail.com

Bardejov – bardejowskie kupele – baseny – Słowacja

Bardejov od zawsze był na mapie naszych rodzinnych wycieczek na które zabierał nas Tata, a dokładniej Bardejovské Kúpele (bardejowskie kupele). Jest to nieduże miasteczko na Słowacji zaraz za granicą. Jest to miasto uzdrowiskowe co znaczy, że znajduję się tam ujścia wody mineralnej bogatej w składniki mineralne.

 

Miasto znane jest ze swoich basenów, które przyciągają dużo ludzi z Polski na weekendowy wypoczynek. Dawniej gdy nie było euro ceny były śmiesznie niskie jak za taki wypoczynek, dziś troszkę się wywindowały, ale dalej jest to dobrze wydany pieniądz. Są to baseny, które są podgrzewane, dzięki czemu nie uświadczymy tam szoku po wejściu do wody a przyjemne ciepło. Ludzie przychodzą się tam popluskać raczej niż pływać, gdy chodzi o legendarne kúpalisko. Aby dojść do niego, należy zostawić samochód na bezpłatnym parkingu oddalony o dobre 15 minut od samego obiektu, i urządzić sobie krótki spacer przez park uzdrowiskowy. Basen znajduję się na małej górce, końcowy odcinek trasy zmęczy na tyle by ucieszyć widokiem basenu w pełnej okazałości. Jako ciekawostkę dodam, że na terenie znajdują się ogromne szachy, które dorównują wysokości dziecku, dzięki czemu można nawet schować się do figury. Gra tak wielkimi szachami dostarcza ciekawych wrażeń, gdyż znajdujesz się na polu bitwy.

Bardejowskie Kupele - kuplaliskoPoza letnim kúpalisko, zostało otworzone również całoroczne wellness & spa w hotelu Ozon, które standardom nie ustępuje innym tego typu obiektom. I znowu nie jest do miejsce, które nadawały by się na pływanie “długości”. Basen służy raczej rekreacji i relaksowi w bąbelkach, masażerach i gejzerach, niż ciężkiemu wysiłkowi fizycznemu w wodzie.

Wellness & Spa Bardejowskie kupele

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

CYBREX

 
CYBREX  

ZIZOO

 
ZIZOO  

cdefgah

 
cdefgah  

yuoiea

 
yuoiea  
Przejdź do paska narzędzi