Kultura

Jest to wyjątkowe miasto w Wielkiej Brytanii, jedyne swego rodzaju. Kolebka kultury, miasto szalone i ekstrawaganckie, Bristol tworzą ludzie, którzy tam mieszkają, jest tam mix wielu nacji, co zapewnia mu wspaniały międzynarodowy klimat. Kultura jest tam na pierwszym miejscu. W Bristolu organizowana jest największa liczba festiwali w UK.

Bristol to jedyne miasto w Anglii gdzie dozwolone jest granie na ulicy tzw. buskin, w innym miastach w UK jest to teoretycznie nielegalne, i policjant może wystawić Ci mandat, a jedynie w Bristolu jest to w pełni legalne.

Narkotyki

Bristol ma pewną renomę jeśli chodzi o narkotyki i przestępczość narkotykową w całej UK, Anglicy z innych miast zapytani o Bristol, najcześciej odpowiadają, żę jest tam za dużo narkotyków, jest za niebezpiecznie i za duża przestępczość zorganizowana. Czy jest tak na prawdę?

Mieszkałem tam kilka lat i muszę potwierdzić owe informację jednak nie taki diabeł zły jak go malują. Stosunek w Anglii, a szczególnie w Bristolu do narkotyków jest bardziej lekki. W tym kraju świadomość narkotyków jest wyższa i policja często toleruje nawet stałych ulicznych sprzedawców, punktów. Czy są to “balony” – gaz rozweselający pod klubem, czy w środku, czy stali sprzedawcy marihuany na ulicy. W Bristolu można kupić heroinę pod monopolowym.

 

Bristol UKPraca

W tym mieście jest świetny rynek pracy, mało kto zostaje bezrobotny. Naprawdę musi przejawiać całkowity brak inicjatywy. Na terenie miasta działa około 100 agencji pracy, które znajdą pracę za Ciebie, a pomijając ten fakt, rynek pracy jest ogromny. Jest tam pełno ogromnych magazynów, firm dystrybucyjnych, fabryk, sklepów, centrów handlowych, lokali – każdy znajdzie coś dla siebie.

Mieszkanie

Ceny są znacznie niższe niż w Londynie co czyni Bristol ciekawym miejscem do zapuszczenia korzeni, gdyż z wypłaty zostaję Ci znacznie więcej niżeli tam, gdy zawód który wykonujesz to średnia. Warunki mieszkalne jak to w UK są różne od apartamentu, do najgorszej nory. Dużą wilgoć, grzyb to też typowa sprawa dla Wielkiej Brytanii.

 

Ludzie

Wiele sławnych osób wywodzi się z Bristolu, lub tu stacjonuje, nawet sam Banksy. W tym mieście żyją przede wszystkim artyści, którzy stanowią znaczną część populacji, wielu z nich to freelancerzy. Z Bristolem związany jest Massive Attack jak i Portishead – mimo, że wywodzi się z miejscowości oddalonej od miasta.

 

Bristol i most

Miasto to jest sławne ze swojego mostu Suspension Bridge, z którego został oddany pierwszy skok na bungee, każdego roku zbiera też ponure żniwa, w ofiarach śmiertelnych samobójców którzy decydują się zakończyć swój żywot.

 

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj