Wiersz Adama MICKIEWICZA Pani Twardowska: Przyjdzie już nałożyć głową.

poniedziałek, 4 marca, 2024
Wrzuć tutaj maciej.soroczynski@gmail.com
poniedziałek, 4 marca, 2024
Wrzuć tutaj maciej.soroczynski@gmail.com

Macbook – apple – zakazany owoc smakuje najlepiej

Do pracy używam Macbook firmy apple. Jest to starszy model ma już 7 lat. Jest to ostatni model, który został stworzony przez Steve’a Jobsa. Rok produkcji 2010. Sprawuje się bez zarzutów. Zakazany owoc smakuje najlepiej. To polityka Apple, która przyniosła im wielki sukces.

 

Mój model ma napęd combo, gdzie nowsze modele już nie mają cd/dvd – płyty idą do lamusa? Trzeba mieć zewnętrzny. A ja za to właśnie lubię swój model. To był dla mnie wielki dzień w którym go kupiłem. Nie, nie miałem tyle pieniędzy, spłacałem kredyt. To był tak szczególny dzień i wydarzenie, że nawet zrobiłem zdjęcie ze sprzedawcą na pamiątkę.

Apple MacBook PROPodczas gdy ja mam jeden komputer przez 7 lat moi znajomi kupili już kilka. To jasno pokazało mi, że to jest udany zakup. Jeśli chodzi o system operacyjny, to bardzo szybko się przestawia. Wręcz nie chce się wracać do topornego Windowsa. System oparty jest na jądrze Darwina – linuxa, co zapewnia mu wielką stabilność. Jest to linux z bardzo rozwiniętym systemem graficznym. A projekt systemu pod dane podzespoły gwarantuje świetną współpracę. Będę używał tego macbook’a tak długo, aż nie wybuchnie.

 

Po wielu latach dodałem 2 tyle ramu, teraz mam 8GB jak i zmieniłem dysk twardy na szybszy. Po 7 latach ten pierwszy – znacznie zwolnił, dyski talerzowe mają to do siebie, że z czasem się zużywają. Wymieniłem też pastę termoprzewodzącą na taka z najwyższej półki – diamentowa. Procesor chodzi bez zarzutów jest to intel z dwoma rdzeniami 2.4 mhz. Jedyne co to karta graficzna mogła by być lepsza – jest zintegrowana. Ale i tak daje radę. W mac’u uwielbiam klawiaturę, na której “piszę się samemu” i jest podświetlana. Bateria nawet po tylu latach i tak trzyma bardzo długo. Z 7 godzin które miałem na początku teraz wytrzyma nawet i 5, przy oszczędnej pracy. Mój ma 13″ jest poręczny, zawsze mogę podpiąć monitor zewnętrzny. Multi touch to mistrzostwo świata – uwielbiam z niego korzystać.

 

Komputer to dziś przedmiot niemal podstawowy do życia, wszelkie sprawy załatwia się teraz przez internet, a nie które już nie da się załatwić w normalnej rzeczywistości lub jest to utrudnione. Warto zadbać, aby pracować, korzystając z najlepszego rozwiązania. Polecam wszystkim produkty firmy apple – macbook’a.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

CYBREX

 
CYBREX  

ZIZOO

 
ZIZOO  

cdefgah

 
cdefgah  

yuoiea

 
yuoiea  
Przejdź do paska narzędzi