Bieganie to chyba najprostsza dyscyplina, która jest sportem. Wiecie czym różni się chód od biegu? Różni się tym, ze podczas biegania obie nogi są w powietrzu, a gdy chodzimy tylko jedna się unosi.

 

Ludzie którzy biegają są bardziej energiczni w życiu. Bieganie uzależnia jak każda używka. Wyzwala sporo endorfin, i gdy przestajesz biegać zaczyna Ci tego brakować. Moment w którym stajesz w miejscu po długim biegu to moment, gdy czujesz potęgę swoich hormonów. Własną siłę, całe ciało pulsuje – energia rozpiera Cię, jakby zaraz miała opuścić ciało. Zaraz po biegu nogi idą automatycznie, jest to zabawne uczucie idzie się tak lekko.

Bieganie jest świetne do walki z nadwagą, to jedna z najbardziej skutecznych metod. Jednak należy pamiętać, że aby tłuszcz zaczął się spalać w naszym organizmie należy biec dłużej niż 30 min. Na początku spalane są jedynie węglowodany. Podczas odchudzania ważne jest tez by nie jeść więcej kalorii niż zamierza się ich spalić. Jeść mniej niż średnia dawka dla osoby naszej płci, w naszym wieku i trybie pracy jaki wykonujemy.

Bieganie - biegNa pewno pamiętacie Foresta Guma, który miał nogi w szynach a pewnego razu musiał uciekać i tak zaczął biegać. Komuś może trudno zacząć, ale jak już wejdziesz w ten tryb to będziesz biegał jak on. Bieganie zmienia ludzi – od stup do głów. Wyciąga z uzależnień. Sprawia, że znów tryskają energią i są pełni wigoru. To coś tak naturalnego dla świata zwierząt, to ludzie stali się wygodni, ile osób zwyczajnie wstydzi się biegać…

 

Podczas biegu pracuje całe ciało, każdy niemal jego mięsień, ciało jest gorące, pot spływa z czoła. Cały twój rdzeń jest aktywowany. Podczas biegu nie myśl, myślenie przeszkadza, stań się tylko ciałem. poczuj swoje nogi, stopy, dłonie. Oddal uwagę od swojej głowy, skup się na całym ciele. Poczuj samego siebie. Oto Ty. W pełnej okazałości.

Bieganie - biegOddychaj, oddychaj głęboko, przez nos puki możesz, potem przez usta, dużo osób oddycha co cztery, oddychaj tak jak ci wygodnie. Twoje mięśnie potrzebują tlenu. Biegnij, biegnij Forest.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj