Piłka jest okrągła, prawię jak ziemia, a sport to słowo znane na całym świecie. Igrzyska olimpijskie odbyły się w roku 776 p.n.e. i na ich czas zaprzestawano wojen i ogłaszano pokój. Choć tam jeszcze nie grali w piłkę. Nie nie będę teraz pisał o piłce nożnej. Chcę napisać o sporcie a piłce jako jego symbolu.

Rywalizacja to pojedynek, wojna, a sport to coś co pozwala ludziom rywalizować i ścierać się w różnych dyscyplinach. Piłka to punkt rywalizacji, punkt sporny – punkt konfliktu. Myślę, że wraz z nadejściem sportu liczba wojen i konfliktów zmalała, bo można udowodnić swoją wyższość w inny sposób.

 

Sport to zdrowie, ruch to zdrowie, czasem śmiejemy się jak zwierzęta biegają za piłka lub własnym ogonem to popatrzmy na ludzi którzy wokół piłki zbudowali kult i toczą wielkie bitwy niemal na śmierć i życie. Wokół piłki kręcą się wielkie pieniądze – ogromne. Okrągłe sumy.

Piłka nożna sport

 

Ile radości potrafi dać piłka, “głupi” okrągły przedmiot, który sam potoczy się tylko z górki. Dla niektórych to całe życie. Niektórzy tylko odbijają wiecznie piłeczkę jak ping-pong.

 

Piłka jest w grze

 

SPORT piłka nożna

 

Niektórzy lubią sobie strzelić samobuja w życiu lub przewrócić się na piłce. Na sukces strzelca pracują wszyscy inni, a bramkarz zawsze ma najgorzej, no chyba że jego drużyna wygrywa. Niektórzy dostają karniaka lub są spaleni. Palą wszystkie mosty. Najłatwiej to chyba to wszystko komentować. Kropka.

 

Dziś na sport trzeba mieć czas i zdrowie, bo wszyscy jesteśmy tak zabiegani. Mało kto może sobie na to pozwolić, chyba, że robi to zawodowo i zarabia na tym pieniądze. Zanim świat stał się okrągły był płaski jak talerz, ale talerz też jest okrągły. Okrąg to figura doskonała, która nie ma sobie równych. To grawitacja sprawia, że wszystko jest okrągłe i kręci się w kółko. Zapętlam się chyba, bo czuję się jak bym się kręcił w miejscu.

 

SPORT to jedno z kilku słów miedzynarodowych poza nim znam:

  • TAXI
  • HOTEL
  • SEX

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj