KRAKSON

San Benedetto del Tronto – Italia, Włochy, wakacje, plaża

Must read

SAN BENEDETTO DEL TRONTO

Na wakacje dostałem zaproszenie od Mamy do Włoszech. Do San Benedetto del Tronto. Nigdy wcześniej nie byłem we Włoszech, ale Rzym, zawszę mnie ciekawił. Każdy o nim słyszał – Wieczne miasto. Niezwykle ucieszyłem się na ten wyjazd, spakowałem tyle co nic i poleciałem.

Wybrałem najtańszy dostępny lot – niecałe 3 godziny i już jestem w Rzymie. Ahh te samoloty to magia XXI wieku – użyłem cyfr rzymskich – no popatrz. Czekała mnie jeszcze podróż autokarem na południowy – wschód wgłąb Italii. Pierwszy kontakt z językiem to jak zwykle ciężka sprawa, gdy nie rozumiesz nic. Czujesz się zwyczajnie głupi – bo nie możesz się wyrazić. Odebrała mnie moja Mama, miałem swojego przewodnika. Podróż busem obfitowała w piękne widoki, gdyż Włochy są niezwykle malownicze i górzyste, liczne tunele, widok na morzę ( Włochy posiadają linię brzegową prawie równą całemu państwu). Drogi są świetnej jakości. Siedzę w autobusie i chłonę nowe krajobrazy.

Dojechałem na miejsce. Wybrzeże piaskowe budynki, poczułem się jak w Grecji. Chwila… Nigdy nie byłem w Grecji – jestem we Włoszech, ale to pierwsza myśl jaka uderzyła mi do głowy. Gorąco, tak gorąco, ale to przyjemne. Przyjemne, jednak gdy zrzuci się plecak i włoży odpowiednie ciuchy. Cienka gramatura, dziurawe spodnie. sandały lub klapki. Wiaterek, bryza. uśmiechnięci ludzie, czego chcieć więcej?

San Benedetto del Tronto_1
San benedetto del tronto – Słońce, piasek, plaża, morze…

Może dlatego była to kraina geograficzna tak oblegana gdzie każdy chciał się znaleść. Piękna złota plaża, i ciąg ekskluzywnych hoteli a na przeciwko nich po drugiej stronie ciąg barów i klubów. Samo może zabezpieczone specjalnymi skałami, aby morze nie wymywało plaży, i aby wiedzieć dokąd można się oddalić.

Morze słone, a czego mogłem się spodziewać. Tak słone, że aż dostałem wysypki jako że jestem uczulony. fale, prąd, piękne prawie nagie dziewczyny o szczupłej pięknej sylwetce. Słońce. Horyzont tak czysty, że widać czasem chorwacje po drugiej stronie.

Język nie jest tak trudny jak się wydaje, wszystko przychodzi z czasem, osoby, odmiana „być”, zwroty podstawowe, to jak XIII wojownik, czym dłużej czasu spędzisz tym więcej się nauczysz. To jak z dzieckiem, nie możesz wymagać że po 3 miesiącach będziesz mówił jak 10 letnie dziecko, a po kilku latach głębokich studiów nad językiem będziesz mówił lepiej niż one.

Moda. Ciuchy są tak piękne i niepowtarzalne, jednak kosztują swoje. Nic dziwnego, że to Włochy i Francja wiodą prym w tej branży. Nacje te mają niepowtarzalny gust i wzornictwo. Jakość materiałów jest na bardzo wysokim poziomie.

Warto wspomnieć o jedzeniu i o kuchni włoskiej. Dlatego, że Włosi mają tak odmienny, styl jedzenia. Śniadanie to zazwyczaj kawa i biszkopt, obiad to tylko makaron, a dopiero na kolację jedzą mięso, pizzę i coś słodkiego i piją lampkę wina – te kolację to zazwyczaj posiłek na mieście wraz z rodziną czy przyjaciółmi. I czy śniadanie jest najważniejszych posiłkiem dnia? Które zwierzę je z samego rana do syta. Patrząc na sylwetki włochów którzy wyglądają jak spartanie daje to do myślenia.

San Benedetto del Tronto_3San Benedetto del Tronto to 100 tysięcy mieszkańców, którzy wiodą spokojne arkadyjskie życie, i żyją głownie z turystów. Kultura pochodzi z Włoszech stąd włosi są niezwykle kulturalnie i turystów traktują z należytym szacunkiem.

Problemem jest migracją z Afryki w dobie wojny w Syrii ale nawet i te osoby traktują należycie, dając im wsparcie jak tylko to możliwe, codziennie przypływają pontony pełne po brzegi ludzi szukających nowego domu. Można spotkać tam wiele nacji, Włochy to miejsce gdzie wielu postawi swoją stopę.

Warto wspomnieć również o zagrożeniach we Włoszech jakimi są trzęsienia ziemi, podczas mojego pobytu wydarzyły się 3 o skali ponad 6 w skali richtera. Trwa to kilkanaście sekund, ale nigdy w życiu nie zapomnicie swojego pierwszego trzęsienia ziemi, cały świat się trzęsie to siłą tak niewyobrażalna, że nie do opisania. Miasteczko Amatricie oddalone o 40 kilometrów od san benedetto del tronto zostało zrównane z ziemią. Ludzie w kilkanaście sekund stracili wszystko a wielu z nich łącznie z życiem. Życie jest tak kruche tak bardzo docenia się tam życie.

Carpe diem…

- Advertisement -spot_img

More articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article