Praca w łóżku, jak pracować na leżąco

0
588

Praca w łóżku

 

Czym jest praca w łóżku? Choć tytuł może być mylący nie chodzi bynajmniej o prace o charakterze seksualnym, a o to, że piszę ten artykuł leżąc sobie w łóżku opatulony szczelnie kołdrą. Praca w łóżku, to niesamowita sprawa, a nie każda praca daję taka możliwość. Czytałem kiedyś artykuł o tym  jak to połowa freelancerów pracujących z domu przyznaje się do tego, że zabiera swój komputer nawet do toalety i programuje, pisze, projektuje siedząc na sedesie.

 

Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz

Zabawny jest ten świat, czasem bardziej niż dziwny. Ubaw po pachy, boki zrywać. Praca w łóżku jest bardzo relaksująca szczególnie jak już odsiedziałeś swoje 8 godzin na stołku wcześniej. Na leżąco obciążenie kręgosłupa jest najmniejsze. Może w biurach powinni pomyśleć o specjalnych łóżkach dla swoich pracowników, a efektywność pracowników wzrosła by wielokrotnie.

 

Nie każda praca nadaję się do łóżka i nie każdy nadaję się do takiej pracy. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy potrafisz używać komputera w pozycji leżącej 🙂

 

Odpoczywać należy na leżąco

Liczy się efekt – produkt końcowy, jeśli mojemu dziennikarzowi, będzie się lepiej pisało stojąc na głowie, ja mu tego nie zabronie. Wiele pracodawców zapomina, też o tym, że pracownik ma swoje własne życie, a co łączy ich samych to praca która ma wykonać, a poza tym jest wolnym człowiekiem. Dla wielu pracodawców ich pracownik staje się niemal ich własnością i on sam musi być taki jak oni tego chcą.

Praca biurowa
Biuro to drugi dom, zdbbaj o komfort pracy

Nie ma nic gorszego niż niewygodne krzesło w pracy. Siedziałem na wielu krzesłach i wiem jak bardzo wpływa to niekorzystnie na produktywność. Pracodawcy nieraz nie zdają sobie z tego sprawy i kupują najtańsze krzesła do biura, na których siedzi się jak fakir na kolcach.

Ta mała przestrzeń biurko i krzesło czy fotel biurowy to jest ich cały świat przez te 8 godzin, powinien czuć się jak u siebie w domu. Tylko zapewniając takie warunki pracy jak sobie samemu możemy liczyć na to że pracownik da z siebie wszystko. Bo gdy odwiedza biuro szefa i widzi jego zasiadającego w tronie królewskim z nogami na biurku, zdaję mu raport, a potem ma wrócić do siebie na taboret to odechciewa się wszystkiego.

Taboret
A na kołu siedział zając i nogami przebierając śpiewał tak…

Każdy po ciężkim dniu pracy marzy tylko o łóżku, tak więc może przenieść łóżko do pracy, a każdy będzie marzył tylko o pracy? Mam nadzieję, że niejeden CEO weźmie sobie moje słowa do serca i zainwestuje w porządne fotele biurowe dla swoich pracowników.

 

Traktuj bliźniego jak siebie samego

Tymi słowami kończę swój wywód o pracy w łóżku, i pamiętajcie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here