Pieniądze

Biznes is biznes. Pieniądze krążą wśród ludzi. A jest to przedmiot tak pożadany i niezwykły. Pieniądze szczęścia nie dają – a spróbuj żyć bez pieniędzy. Za pieniądze miłości nie kupisz – powiedz to swojej żonie gdy nie masz co do garnka włożyć dla rodziny.

Jedno jest pewne, liczba konfliktów zmalała wraz z nadejściem pieniędzy, nie musimy się bić, walczyć o dobra. Z drugiej strony wierzę, że cywilizacja wkroczy na nowy etap gdy pieniądze znikną jeszcze raz z ziemi, a pojawi się coś nowego, coś co jest jeszcze za naszym horyzontem. Dopóty my ludzie i nasza świadomość nie ulegnie transformacji. Każda obca cywilizacja która wyobraża sobie ludzkość, żyje bez pieniędzy w ładzie i porządku, gdzie jedzenia jest dla wszystkich i tego co potrzebują do życia, warto o tym pomyśleć rozważając nad tematem. Kiedy to nastąpi czy tego dożyje. Nie wiem.

Wiem, że dziś muszę zarabiać by wyżywić siebie i swoją rodzinę. Czas to pieniądz, to stare porzekadło które niesie dużo prawdy, jednak bezdomni mają tyle samo czasu, a może i więcej niż zapracowany biznesman. Każdy chce więcej bo mało jest mało i nie wystarczy obudzić się rano.

Denar - monetaZe wszystkich przedmiotów na świecie najbardziej potrzebuję pieniędzy, bo za nie mogę mieć wszystkie przedmioty. Mojemu życiu przyświeca cel niezależności i wolności tak by móc przemierzać świat jedynie z komputerem by pisać dla was, i pełnym portfelem by móc przemierzać świat, jeść i spać, czy tego dokonam zależy głownie od reklamodawców, których gorąco zachęcam do składania ofert na swoją reklamę

Nie urodziłem się z pełnym kontem, jedni pracują na swój milion inni żyją by go stracić. Życie jest tak nie równe, choć każdy kto żyje ma życie, nie chodzi tylko o pieniądze, ale też o ciało, choroby. Czy bóg rozdaje po równo? Nie wiem. Jeśli życie to wszystko co daje Bóg to tak. Resztę wypracowuje rodzina dla swojego potomstwa. a co decyduje, że urodzisz się w tym ciele? Prawo karmy?

Kto z nas nie chciał by wygrać w lotto? Żeby wygrać trzeba grać, to świetne hasło, które kusi ludzi do hazadru. Czy warto grać, jeśli się wygra to tak.

Ten umię grać w pokera kto trzyma go w dłoni.

Przelewam te słowa niczym na lokatę w banku mając nadzieję, że kiedyś zaprocentują na mnie i moich dziennikarzy. Głęboko wierzę, że dzięki Wam – naszym czytelnikom mój sen ziści się. Mam w sobie wiarę i nadzieję w dobro ludzkie, mimo zasady ograniczonego zaufania. Kiedyś trzeba komuś zaufać, albo zostaniesz sam. Nie chcę zostać sam.

Dobry zwyczaj nie pożyczaj jeszcze lepszy nie oddawaj.

To wielka mądrość, która każdy doświadczył mając dłużnika bądz będąc nim sam. A ja zrozumiałem te słowa tak bardzo gdy upomniwszy się o swój dług zostałem uderzony tak mocno, że na stałe mam wgłębienie w czaszcę, – nie pożyczam więcej pieniędzy, chyba że pod umową, albo idz do banku.

Człowiek uczy się na błędach trzeba się sparzyć by wiedzieć, że ogień jest niebezpieczny.

Za każdym człowiekiem, jest to czego nie widzimy, jego liczba pieniędzy jakie posiada, to jego możliwości życiowe, siłą. nabywcza. Nigdy nie wiesz na co kogo stać. Mówi się by nie oceniać człowieka po szacie, a pierwsze co to ludzie patrzą na buty. Bylo to coś co w danych czasach było piewszym przedmiotem który się kradło pobitemu człowiekowi.

Grosz do groszaMówi się, że gdyby wszyscy ludzie wybrali pieniądze z banków, nastąpił by krach – bo nie ma tyle pieniędzy w banku – są tylko wirtualne cyfry. Mój przyjaciel nauczył mnie, że pieniądze należy mieć przy sobie, bo nigdy nie wiesz. A same one to tez niezwykła energia która należy mieć w zasięgu ręki.

Na ramieniu diabeł i do ucha szepcze mi weż dla siebie wszystko a dla wszystkich zostaw nic. Z drugiej strony anioł i do ucha szepcze mi, oddaj wszystko wszystkim a dla siebie zostaw nic.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here