Wiersz Adama MICKIEWICZA Pani Twardowska: Gdy mu Twardowski dokucza,

25.6 C
Kraków

wydanie wężownik

wtorek, 9 sierpnia, 2022

Jaką książkę ostatnio przeczytałeś?

Must read

DEWELOPER
DEWELOPERhttps://yxz.pl
Administrator, taksówkarz i poeta.

Słowo i pismo

Słowo pisane zmieniło świat i pozwoliło dokumentować naszą historię oraz zdobytą wiedzę, mądrość przekazywać następnym pokoleniom już poza przekazem ustnym. Pismo ma historie prawie tak długą jak język. Przechodziło wiele transformacji i ulepszeń, a każda nacja wypracowała sobie swoje, by w późniejszym czasie dokonywać prób unifikacji oraz standaryzacji, jednak mimo upływu czasu część Państw dalej zachowało swój alfabet i litery. Jaką książkę ostatnio przeczytałeś?

Nie ufaj napisom, zaufaj mi.

Moja książka

 

Ostatnio zajmuje się pisaniem książki, więc można by powiedzieć, że czytam swoją książkę litera po literze, próbuje sobie przypomnieć. Let me think. Nie uchylajmy jednak rąbka tajemnicy zbyt szybko, narazie mogę powiedzieć, żę zdaje mi się, że ostatnio książkę przeczytałem w wydaniu angielskim, jako że treść gubi się w tłumaczeniu to dobrze jest jeśli znamy język, przeczytać książkę w oryginalnym języku autora.. Lost in the translation.

Książka i słowo pisane stało się najniebezpieczniejszym przedmiotem w dziejach ludzkości

Znaki

Myśląc o starożytnym piśmie większość z Was zapewne ma na myśli hieroglify, jednak często zapomina się o niezwykle kunsztownym piśmie klinowym, którego geniusz przywodzi na myśl assemblera, język maszynowy, binarny. Mało kto wie, że jeden z pierwszych komputerów opierał się na kodzie zaimplementowanym na zwojach papieru z odpowiednimi zero – jedynkowymi perforacjami. Nie jestem pewny kogo była to technika, ale nie wydaje mi się, żeby miało to jakikolwiek związek z amerykanami, a raczej z Europom. Wynalazek ów służył w szwalni do programowanego produkowania wyrobów tkalniczych.

Przestań czytać, zacznij pisać

Pisarz

To jedyna metoda aby napisać książkę, chyba że jesteś w stanie pisać i czytać jednocześnie. O, to właśnie Twoja książka. No popatrz. Nie wiem, czy jakakolwiek książka może zmienić Twoje życie, ale jest duża szansa, że uczyni to Twoja własna. A prawdą ta ma się do każdej dziedziny życia, zainteresowania. Typu: przestań słuchać muzyki – zacznij śpiewać, przestań oglądać film – zacznij kręcić, przestań być pracownikiem – otwórz firmę itd.

Jaką książkę ostatnio przeczytałeś?

Dobrze, musiałem się zagłębić w swej  pamięci by przypomnieć sobie, że ostatnią książkę jaką czytałem to niemiecka książka po Angielsku.

 

Perfum – Historia mordercy

Jaka książkę ostatnio przeczytałeś?
Perfum_historia_mordercy_mordersta_pachnidło_film_książka-
- Advertisement -spot_img

More articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisement -spot_img

Latest article