Fight Club to więcej niż film, to pewien scenariusz, który może przytrafić się każdemu. To film, który w pewnych kręgach jest kultowy. Zaraz film? Przecież to książka, którą napisał Chuck Palahniuk, jednak dopiero obraz przyniósł wielką sławę scenariuszowi, a zaczęło się od krótkiego odpowiadania. Podziemny krąg doceniany jest przez wielu muzyków, artystów, którzy w swojej twórczości zostawiają wyraźne odniesienia do niego. Co jest takiego w tym filmie, że po jego sukcesie świat oszalał?

Jest to historia bez imiennego bohatera, który ma wszystko, dobra pracę, pieniądze, wspaniały apartament. Ma wszystko. Ma wszystko oprócz miłości. Sam nie zdając sobie z tego sprawy, jednak jego wewnętrzny instynkt prowadzi go do lodowej jaskini…

 

W książkach jest więcej biografii niż możemy przypuszczać

W książce znajduję się nota, która nie jako mówi o ciężkich losach samego autora, i zawiera podziękowania dla wielu osób, co jakby daje pewne przypuszczenia, że ta opowieść, to też jego własna historia za kurtyną metafory.

 

Jednorazowy przyjaciel, jednorazowe mydło, wszystko na jeden raz. Brak więzi, brak sensu w życiu, brak prawdziwego uczucia prowadzi go do Tylor’a – jego własnego super ego. Czy Tylor jest prawdziwy? Scenariusz niby jasno mówi, że nie. Jednak Tylor to przecież on sam. Czyli jest tak bardzo prawdziwy jak główny bohater.

CND

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj