Wiersz Adama MICKIEWICZA Pani Twardowska: Musisz spełnić co do joty.

25.6 C
Kraków

wydanie wężownik

wtorek, 9 sierpnia, 2022

Zegarek – szczęśliwi czasu nie mierzą

Must read

DEWELOPER
DEWELOPERhttps://yxz.pl
Administrator, taksówkarz i poeta.

Zegarek jest przedmiotem wyjątkowym, gdyż na stałe znalazł swoje miejsce na ręce człowieka. Jest atrybutem władzy, męskości, pozycji. Czas to pieniądz w wielu aspektach. Szczęśliwi czasu nie mierzą, kto ma pieniądz ma też czas, jednak tracimy czas by mieć i pieniądz. Swoistne błędne koło.

Proszę zauważyć, że nie wszyscy ludzie noszą zegarki, co ich różni? Zastanówmy się nad tym. Ludzie, którzy naszą zegarek są bardziej punktualni. Widzą jak ucieka im czas. Można na nich bardziej liczyć. Potrafią wyrobić się w czasie. Ich życie jest bardziej unormowane.

Drogie zegarki mierzą czas tak samo jak tanie (cyt. Sokół), ale nosząc drogi, ekskluzywny zegarek przyciągamy uwagę wielu ludzi, determinujemy to co o nas myślą. Wiem to doskonale po tym jak skradziono mi mój zegarek Hugo Bossa z szafki w pracy. Zegarek powinno się nosić na lewej ręce, jednak drogie zegarki nosi się na prawej, aby uniknąć ich kradzieży (jest to prawda znana wśród ludzi bogatych).

Wyciąganie komórki tylko po to by sprawdzić czas, jest tak uciążliwe, i niewygodne. Tracimy tyle czasu by sprawdzić czas. Zegarek zmniejsza tą chwilę do minimum. Wielu złodziei pyta się również o godzinę, tylko po to aby sprawdzić jaki telefon masz i czy warto Cię ograbić.

 

By ludzkość rozpoczęła współpracę potrzebna była synchronizacja na skalę globalną, tylko dzięki niej możemy się spotkać o wyznaczonym czasie, i wszystko jest na czas.

Chodzę jak w zegarku

Życie niektórych ludzi kręci się wokół zegarków, bo potrafią to być bardzo drogie przedmioty, to pewien kult czasu, który uprawiany jest szczególnie w Szwajcarii, która słynie też z świetnej bankowości – przypadek?

 

Zegarek był kiedyś symbolem prezentu na komunię, dziś ta tradycja idzie do lamusa, wyparta przez komputery, telefony, quady i inne nowoczesne przedmioty.

Być panem własnego czasu to jak być panem własnego życia, a najprostszą metodą na spławienie kogoś to powiedzieć, że nie masz czasu. Ile jest warta godziną Twojego życia, może dojdziesz do tego, że jest ona bezcenna i z czasem zaczniesz żyć dla siebie.

CDN…

 

- Advertisement -spot_img

More articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisement -spot_img

Latest article